Taas on algamas populaarne e-kursus „Ravimitest maakeeli“

E-kursuse kvaliteedimärki kandev Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi e-kursus „Ravimitest maakeeli“ annab ravimimaailma kohta tõenduspõhised baasteadmised, mis aitavad orienteeruda tänapäevases infotulvas. 1. märtsil algavale järjekordsele kursusele on oodatud nii meditsiiniteaduste kui ka teiste valdkondade üliõpilased, aga samuti kõik muud huvilised. Registreerimine on juba alanud.

„Ravimitest maakeeli“ on nii üliõpilaste kui ka täiendusõppijate seas populaarne e-kursus. Praeguseks on sel kursusel ravimite kohta teadmisi saanud peaaegu tuhat õppijat.

Tartu Ülikooli farmakognoosia nooremlektor, kursuse üks eestvedajaid Janne Sepp rääkis, et kuna ravimitega puutub kokku iga inimene, siis tulevad selles aines omandatavad praktilise väärtusega teadmised kasuks kõikidele, olenemata erialast. „Seda kasulikkust on kursuse tagasisides ka kõige rohkem esile toodud. Samuti on kiidetud e-kursuse ülesehitust ja paindlikku õpiaega,“ lisas ta.

Täielikult veebipõhisel kursusel võib iga osaleja õppematerjali läbimise tempo ise valida. Arvestada tuleb vaid seda, et kursus tuleb läbida kuue nädala jooksul, hiljemalt 12. aprilliks.

Kursus on jaotatud kuueks suureks teemaks. Osaleja saab

• ülevaate ravimite kujunemisloost;
  • teadmised selle kohta, mis on ravim ja kuidas see sünnib;
  • teavet ravimite koostise kohta;
  • ülevaate sellest, kuidas saabub ravimi toime ja kuidas saab ravimeid manustada;
  • läbilõike apteegis müüdavast kaubast ja pakutavatest teenustest;
  • praktilisi nõuandeid selle kohta, mida ravimite kasutamisel silmas pidada.

Aine läbimine annab 1 EAP. Üliõpilased saavad registreeruda ÕIS-i kaudu kuni 7. märtsini (MVFA.00.019). Teistel huvilistel on võimalik registreeruda 25. veebruarini (MVFA.TK.029).

Kursuse on välja töötanud Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi juhataja, farmakognoosia professor Ain Raal, sotsiaalfarmaatsia kaasprofessor Daisy Volmer, füüsikalise farmaatsia kaasprofessor Karin Kogermann, biofarmaatsia nooremlektor Kersti Teder ja farmakognoosia nooremlektor Janne Sepp.

Lisateave:
Janne Sepp