Tänasest saab registreeruda akadeemilisele testile

1. märtsist kuni 12. märtsini on võimalik registreeruda Tartu ülikooli akadeemilisele testile. Tänavu on esmakordselt võimalik akadeemilist testi sooritada juba märtsikuus.

Tartu ülikooli avatud uste päeval, 22. märtsil avaneb esmakordselt õppuritel võimalus sooritada elektrooniliselt akadeemilist testi ja kindlustada sellega juba kevadel koht ülikoolis. Akadeemilise testi lahendamine vähemalt 65-punktisele tulemusele võimaldab õppima asuda enamikele Tartu ülikooli bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe õppekavadele.

„Tänavu on testi korralduses mitmeid olulisi muudatusi. Nimelt toimub test esmakordselt elektroonselt SA INNOVE hallatavas e-testimiskeskkonnas ja testi sooritamiseks ei pea tingimata Tartusse kohale sõitma, vaid seda saab lahendada kõigis suuremates maakonnakeskustes,” rääkis TÜ vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma. Ühtlasi paneb ta noortele südamele, et nad akadeemilise testi tulemusega ülikooli kandideerimise soovi korral end kindlasti testile registreeriksid. „Eelneva registreeringuta me kahjuks kedagi testile lubada ei saa. Akadeemilisele testile on võimalik registreeruda kuni 12. märtsini veebilehel www.ut.ee/akadeemiline-test.”

Lisaks 22. märtsile viiakse akadeemiline test läbi 4. juulil 2017 Tartus ja Tallinnas kohustusliku sisseastumiseksamina neljal õppekaval: ajakirjandus ja kommunikatsioon; psühholoogia; riigiteadused; sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika. Juulikuisele testile registreeritakse neile õppekavadele avalduse esitanud kandidaadid, kes ei ole märtsis testi sooritanud. Akadeemilist testi saab lahendada ühe korra aastas.

Akadeemilises testis on 150 valikvastustega küsimust. Testi saab sooritada eesti või vene keeles ning testi lahendamiseks on aega kuni kolm tundi. Möödunud aastal kasutatud akadeemilist testi on võimalik kõigil elektroonselt harjutada kuni 21. märtsini.

Testi tulemused avalikustatakse hiljemalt 31. märtsil. Tulemus kehtib 2017. aastal ülikooli kandideerimisel.

Lahenda 2016. aasta testi ja loe akadeemilise testi kohta täpsemalt siit: http://www.ut.ee/et/akadeemiline-test

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp