TARTU TOOMIKIRIKUL TÄITUB 200 AASTAT ÜLIKOOLI TEENISTUSES

1806. aasta septembris õnnistati sisse ülikooli raamatukogu esimene päriskodu toomkiriku ümberehitatud kooriosas. Juba sajandi keskpaigaks oli see jõudsasti kasvavatele kogudele kitsaks jäänud, murelikuks tegi ka kummitav tuleoht. 19. sajandi lõpukümnendiks oli selge – ülikool vajab uut raamatukoguhoonet. Unistus sellest täitus alles sada aastat hiljem, kui 1980. aastal valmis ülikooli raamatukogu hoone Struve tänaval. Raamatukogust vabanenud ruumidesse Toomel kolis varem ülikooli peahoone keldris asunud ülikooli ajaloo muuseum, mis tegutseb seal 1981. aastast tänaseni.

Ettekannete kava:
Pisut arhitektuuriloost ja restaureerimisest. Kaur Alttoa
Kirikust raamatukoguks. Hain Tankler
Toomelt Struve tänavasse. Malle Ermel
Kuidas ajaloomuuseum toomkiriku vallutas. Ela-Heigi Martis
Ülikooli raamatukogu hoone aastal 2010. Martin Hallik
Ülikooli ajaloo muuseum – vaadates tulevikku. Reet Mägi

Ettekandepäev algab kell 12 TÜ ajaloo muuseumi valges saalis ning pärast ettekannete lõppu tehakse ringkäik muuseumis.

Avatud on näitused "Sedes demesticae bibliotheca Universitatis Tartuensis. Tartu Ülikooli Raamatukogu kodud" raamatukogu näitustesaalis Struve tänaval ja "Tartu Ülikooli Raamatukogu kodu 1806–1981" ülikooli ajaloo muuseumi Morgensterni saalis.

Lisainfo: Terje Lõbu, tel 737 5677; Malle Ermel, tel 737 5704

Liina Jürgen