Tartu ülikool hakkab Euroopa Liidu toel energiapoliitikat õpetama

Tartu ülikooli Euroopa kolledž sai Euroopa Liidult rahastuse energiapoliitika ja energiajulgeoleku teemalise loengumooduli algatamiseks.

Uue õppemooduli koostanud TÜ Euroopa kolledži programmijuhi Peep Mardiste sõnul on tegemist esimese korraga, mil Tartu ülikooli taotlus maineka Jean Monnet õppetoetuse saamiseks rahuldati.

Euroopa Liidu elukestva õppe programmi toel tuuakse järgmisel kolmel aastal Tartusse väljapaistvad külalisõppejõud Euroopa üheksast juhtivast ülikoolist ja uurimiskeskusest. Programmi raames toimuvate uute loengute teemad on Euroopa Liidu kliima- ja energiapoliitika ning energiajulgeolek, lisaks korraldatakse samas valdkonnas tudengitele suvekool ja avalikkusele suunatud loenguid.

"Energia valdkonnas on Tartu ülikoolis seni tegeletud näiteks praktiliste energiasäästu uuringutega. Hea meel on tõdeda, et nüüd tekib võimalus õpetada energiapoliitikat laiemalt," lisas Mardiste.

Uus õppemoodul töötatakse välja koostöös TÜ EL-Venemaa uuringute keskuse ja TÜ riigiteaduste instituudiga. Keskuse tegevjuhi Piret Ehini sõnul on energiaküsimused Euroopa Liidu ja Venemaa suhetes kesksel kohal. “Jean Monnet moodul pakub võimalusi  arendada selleteemalist uurimis-, õpetamis- ja juhendamiskompetentsi Tartu ülikoolis,” ütles Ehin.

Uus õppemoodul käivitub 2013. aasta kevadsemestril ning selle raames pakutavad kursused on avatud kõigi TÜ teaduskondade üliõpilastele.

Lisainfo: Britt Ressar, TÜ Euroopa kolledž, tel 737 6212, 5647 9822, britt.ressar@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja