Tartu ülikool jätkab Eesti koolitusturu liidrina

Värskelt kogutud statistika andmeil osales 2017. aastal Tartu ülikooli täiendusõppeprogrammides kõigi aegade suurim arv, 47 815 õppijat, mida on võrreldes mullusega ligi 7% rohkem. Nüüdseks on täiendusõppijaid ülikoolis juba 3,7 korda rohkem kui üliõpilasi.

Elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul on täiendusõppe populaarsuse suurenemise taga ülikooli valdkondade, asutuste ja tugiüksuste suur panus, samuti koostöö valdkondade- ja erialadevaheliste programmide loomisel. „Kasvu on kindlustanud ka pidev koostöö ettevõtete ja asutustega ning see, et oleme pakkunud ühiskonna teenimise eesmärgil enesetäiendusvõimalusi, sh vaba juurdepääsuga e-kursusi ehk MOOC-e,“ lisas Ristolainen.

Möödunud aastal korraldas ülikool üle Eesti 1530 täiendusõppekursust ja välja anti ligikaudu 38 000 EAP-d. Viimase nelja aastaga on täiendusõppijate arv kasvanud 53%, tunduvalt just e-täiendusõppe arvelt. Mullu osales 47,2% täiendusõppijatest osaliselt või täielikult veebipõhistel või kaugkoolituskursustel, sealhulgas toimus 27 MOOC-i ligikaudu 12 000 osalejaga.

Ülikoolilt tellisid koolitusi haridus- ja valitsusasutused ning nende hallatavad asutused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud, erialaliidud, ettevõtted ning välispartnerid, nende hulgas sotsiaalkindlustusamet, statistikaamet, riigikohus, Eesti rahvusarhiiv, tervise arengu instituut, Eesti Energia AS, Omniva AS, Finnair, Eesti Pank ja Eesti töötukassa. Enamik programme loodi n-ö rätsepatööna ülikooli ja ettevõtte või asutuse koostöös lähtuvalt tellija vajadustest.

Tartu ülikool on EHIS-esse esitatud täienduskoolitusasutuste 2016. aasta tegevusnäitajate alusel Eesti suurim koolitaja.

Lisainfo: Tiia Ristolainen, TÜ elukestva õppe keskuse juhataja, 501 5584, tiia.ristolainen@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509