Tartu Ülikool kinnitas osalemise uutes tehnoloogia arenduskeskustes

Kumbki uus tehnoloogiate arenduskeskus on saanud ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toetuse – Tarkvara TAK 119 miljonit krooni ning reproduktiivmeditsiini ja -bioloogia TAK 120 miljonit krooni.

Kokku rahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus perioodil 2009 – 2015 kaheksat tehnoloogia arenduskeskust, millest Tartu Ülikool osaleb viies: Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskus (toetus 114 mln krooni), Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskus (toetus 120 mln krooni), Eesti Nanotehnoloogiate Arenduskeskus (toetus 111 mln krooni) ning kaks asutamisjärgus olevat arenduskeskust.

Nendest kolm esimest loodi tehnoloogia arenduskeskuste programmi eelmise perioodi
vahendite toel 2004. aastal.

Nõukogu otsusega volitatakse rektorit Alar Karist alla kirjutama Reproduktiivmeditsiini ja -bioloogia Tehnoloogia Arenduskeskuse AS-i ning OÜ STACC-i (Tarkvara Tehnoloogiate ja Rakenduste TAK) asutamislepinguile ning põhikirjadele.

Lisainfo: Indrek Ots, teadus- ja arendusosakonna juhataja, tel 737 6193, indrek.ots@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja