Tartu ülikool kutsub registreeruma matemaatika riigieksami ettevalmistuskursusele

Avatud on registreerimine matemaatika riigieksami ettevalmistuskursusele, mis sel aastal toimub 12. märtsist kuni 18. maini.

Osalema oodatakse kõiki neid, kes soovivad kitsa või laia matemaatika riigieksami edukaks sooritamiseks oma teadmisi kinnistada või parandada. Kursusel korratakse koolimatemaatika põhikursuste sisu: osalejad lahendavad riigieksami tasemel ülesandeid, saavad juhendajalt tagasisidet ja süstematiseerivad lahendusvõtteid.

Kursusel vaadeldakse järgmisi teemasid.
1. Aritmeetilised ja algebralised avaldised.
2. Võrrandid, võrrandisüsteemid ja võrratused.
3. Elementaarfunktsioonid ja nende graafikud.
4. Logaritm- ja eksponentfunktsioonid.
5. Vektorid ja sirged.
6. Diferentsiaal- ja integraalarvutus, nende rakendused.
7. Planimeetria, geomeetria ja stereomeetria.
8. Trigonomeetria.
9. Tõenäosusteooria ja matemaatilise statistika põhiülesanded.

Kursus on peamiselt veebipõhine ja selle maht on 40 akadeemilist tundi. Neljal pühapäeval kursuse jooksul toimuvad Tartus nelja- kuni viietunnised kokkusaamised. Nende kohta antakse osalejatele täpsem info kursuse Moodle’i lehel.

Kursus maksab 150 eurot. Registreerumine ja kursuse põhiinfo on kättesaadavad ülikooli õppeinfosüsteemis.

Lisainfo: Britt Kalam, kursuse juhendaja, TÜ matemaatika doktorant, 5625 8852, britt.kalam@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509