TARTU ÜLIKOOL LAIENDAB ERITINGIMUSTEGA ÕPPIMA PÄÄSEVATE ÜLIÕPILASTE RINGI

Esmakordselt võtab Tartu Ülikool eritingimustel tasuta õppima neli kõige kõrgema punktisumma saanud erivajadustega üliõpilaskandidaati, neist kaks päevasesse õppesse ja kaks avatud ülikooli. "Tartu ülikool soovib õppima võtta parimad üliõpilaskandidaadid, kuid peab väga tähtsaks arvestamist ka inimestega, kelle jaoks ülikooli astumine võib tavatingimustes olla raskendatud," ütles TÜ õppeprorektor professor Birute Klaas.

Ilma konkursita hakatakse riigieelarvelistele õppekohtadele vastu võtma Eesti avalike ülikoolide kvaliteedileppega liitunud ülikoolide bakalaureuseõppe cum laude lõpetanuid, kes on läbinud õppekavas kehtestatud eeldusained või kelle varasemad õpingud on tunnistatud eeldusainete nõuetele vastavaks.

Konkursita võetakse riigieelarvelistele õppekohtadele vastu ka kõik üliõpilaskandidaadid, kelle akadeemilise testi punktisumma on 80 punkti või rohkem. Vastuvõetute ringi laiendatakse ka riigieelarvevälistele õppekohtadele ning tasulisele õppekohale võetakse vastu üliõpilaskandidaadid, kelle akadeemilise testi punktisumma on 70 punkti või rohkem.

Uuendusena lisatakse gümnaasiumi kuld- ja hõbemedaliga lõpetanud üliõpilaskandidaatide punktisummale kolm konkursipunkti. Laieneb ka olümpiaaditulemuste alusel ülikooli vastuvõtt. Varasema kolme parema olümpiaadidel osalenu asemel võetakse järgmisel aastal vastu üleriigiliste aineolümpiaadide viis paremat ja kõik rahvusvahelistest aineolümpiaadidest osavõtnud.

Ülikooli pikendab dokumentide vastuvõtuperioodi. Kellel pole võimalik juulis ülikooli dokumente tuua, saab oma paberid ära tuua juba alates kevadsemestri algusest ülikooli õppeosakonna vastuvõtutalitusse.

Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Liina Jürgen