Tartu ülikool laiendab ettevõtlussidemeid Soome

Kolmapäeval, 15. mail tutvustab Tartu ülikooli delegatsioon rektor professor Volli Kalmu juhtimisel koos Eesti saatkonnaga Helsingis Soome ettevõtjatele Tartu ülikooli võimalusi koostöösidemete loomiseks.

Tartu ülikool on viinud Eestis läbi mitmeid edukaid koostööprojekte era- ja avaliku sektori ettevõtetega, olles koostööpartneriks nii teadus- kui ka arendustöös. Kuuludes 3% maailma parima ülikooli hulka, on Tartu ülikooli teadlastel maailmatasemel kogemused ja oskusteave, mida jagada lisaks Eesti ettevõtetega ka välismaale.

Tartu ülikooli delegatsioon annab Soome ettevõtetele ülevaate ülikooli poolt pakutavatest teenustest, sh teadusvaldkondadest ja tehnoloogiasiirdest. Kohtumisel teevad teadusettekanded teadusprorektor Marco Kirm, Eesti teaduste akadeemia uurija-professor Rein Ahas ning akadeemik ja TÜ Eesti geenivaramu direktor Andres Metspalu.

Oma ettekandes „Toolbox for using BIG Telecom data for applications in tourism, logistics and urban studies“ kõneleb Ahas telekommunikatsiooniandmete kasutamise võimalustest turisminduses, logistikas ja linnauuringutes. Andres Metspalju räägib ettekandes „The Estonian Biobank as a launchpad for precision medicine“ geenivaramust kui täpsema meditsiini stardiplatvormi pakkujast ning Marco Kirm „Advanced materials for sustainable power generation and storage, nanoelectronics and corrosion protection“ kõrgtehnoloogiliste materjalide kasutamise võimalustest.

Lisaifo: Erik Puura, TÜ arendusprorektor, tel: 737 4802, 506 9882, e-post: erik.puura@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja