Tartu Ülikool osaleb viie Euroopa ülikooliga ühisürituse korraldamises

Kursus viib kokku Euroopa juhtivate narratoloogiakeskuste teadmised, võttes eesmärgiks uurida, kuidas nii tänapäeva kui mineviku kultuur on kasutanud narratiivi, vormimaks ekstreemseid sündmusi, kogemusi, kohti, väärtushinnanguid või vaatenurki nii individuaalsel kui ka kollektiivsel tasandil.

"Narrating the Extreme" on intensiivse programmiga narratoloogiakursus, mis on suunatud eeskätt edasijõudnud bakalaureuseõppe tudengitele ja kraadiõppuritele, kelle huvialadeks on narratiiv kas fiktsionaalsetes või mitte-fiktsionaalsetes kirjalikes tekstides, filmis, arvutimängudes, organisatsioonide töös ja turunduses ning kõikvõimalikel muudel aladel.

Suvekool saab teoks tänu kuue suure Euroopa ülikooli: Freiburgi Ülikooli, Tampere Ülikooli, Oslo Ülikooli, Lõuna-Taani Ülikooli, Aarhusi Ülikooli ja Tartu Ülikooli koostööle. Nimetatud kuue ülikooli tudengitele on suvekoolis osalemine kaetud Taani valitsuse CIRIUS stipendiumiprogrammi toetusega, mis tähendab, et lisaks tasuta õppele ja soodsale majutusele kompenseeritakse 75% ulatuses neile ka sõidukulud.

Tartu Ülikoolist osaleb suvekoolis kaheksa üliõpilast ning õppejõuna maailmakirjanduse dotsent Marina Gri¨akova.

Lisainfo: Katrin Kangur, tel 50 18 227, katrin.kangur@ut.ee / http://www.nordisk.au.dk/summerschools09/ipin09 ja www.nordicnarratologynet.ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja