Tartu ülikool pakub kevadsemestril kolme tasuta MOOCi

Kõikidel huvilistel on võimalik tasuta osaleda Tartu ülikooli poolt pakutavatel vaba juurdepääsuga e-kursustel (MOOC, ingl Massive Open Online Course). Ülikool pakub 2015. aasta kevadsemestril kolme MOOCi, mis käsitlevad energiapoliitikat, analüütilist keemiat ja programmeerimist. Täpsem info http://moocs.ut.ee.

MOOCid on veebikursused, mida enamasti pakuvad just maailma tippülikoolid (sh Cambridge’i ülikool, Stanfordi ülikool), seejuures tasuta, koos tagasiside ja eksamiga ning tõendiga õppetulemuse kohta.

Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik näeb head MOOCi kui õppeaine või probleemi lihtsat ja selget esitlemist terviklikul moel: „Hea MOOC võtab ette piiritletud teema ning jätab kõrvale ebavajaliku. See lihtsustab ja kiirendab mitmete ainete õpetamist.“ Hallik tõdes, et MOOC on ka suurepärane reklaam nii erialale kui ülikoolile: „Seega võib MOOC olla parim magnet heade tudengite ligimeelitamiseks nii Eestist kui ka kogu maailmast.“

Tartu ülikoolis on lähiajal algamas kolm MOOCi:

• Energy Policies in Europe. 02.02.-01.03.15 (inglise keeles)
  • Estimation of Measurement Uncertainty in Chemical Analyse. 02.03.-12.04.15 (inglise keeles)
  • Programmeerimisest maalähedaselt. 09.03.–05.04.2015 (registreerumine alates 16. veebruarist) (eesti keeles)

MOOCid on mahuga 1 EAP (26 tundi õppija tööd), toimuvad täielikult veebipõhiselt ning lõpetanutele väljastatakse Tartu ülikooli tunnistus. Läbitud kursusi saab arvestada tasemeõppe õppekavade täitmisel õpiväljundite poolest sobiva ainekursuse olemasolul vastavas kõrgkoolis.

MOOCide eesmärk on eri sihtrühmadele ülikoolis pakutavale õppele juurdepääsu võimaldamine, ülikooli õppimisvõimaļuste mitmekesistamine ja tutvustamine, ülikooliõppe kvaliteedi parandamine ja igapäevase õppeprotsessi toetamine.

Lisainfo: Lehti Pilt, TÜ haridustehnoloogiakeskuse juhataja, tel 737 6306, e-post: lehti.pilt [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja