Tartu ülikool peab traditsioonilist sarikapidu

2017. aasta sügisel Tartu ülikooli spordihoones alanud ehitustöödes on nüüdseks jõutud märgilise sündmuseni – 20. detsembril tähistatakse traditsioonilist sarikapidu.

Kell 13 algaval sarikapeol vaatavad objekti oma silmaga üle Tartu ülikooli rektor Volli Kalm ning Tartu linna ja ehitust teostavate firmade AS Tartu Ehitus ja KRC Ehitus OÜ esindajad. Ehituspärja toob konstruktsiooni küljest alla Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg.

Ülikooli spordihoone on olnud kasutuses kogu ehituse aja. „Erinevate hooneosade ehitamine toimub etapiviisiliselt,“ sõnas Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi haldusjuht Birgit Krillo. „Esimese etapi raames on plaanis valmis ehitada ja alates aprillikuust kasutusele võtta uus multifunktsionaalne saal, mis loob võimalused erineva suunitlusega spordi-ja kultuuriürituste korraldamiseks. Teise etapi käigus valmib uus sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi kompleks ning rekonstrueeritav hooneosa tervikuna. Etapiviisiline ja samaaegselt kasutusel oleva hoone ehitus eeldab head koostööd erinevate osapoolte vahel. Seni on kõik ehitustööd sujunud ning spordiklubi on oma tegevust saanud jätkata plaanipäraselt,“ lisas Krillo.

Valmiv spordikompleks on tunnustust saanud ka kõrgemalt poolt. „Rõõm on tõdeda, et meie tegemisi on märganud Eesti olümpiakomitee, nimetades Tartu ülikooli spordihoone EOK poolt tunnustatud spordikeskuseks. Sellise tunnustuse pälvimine annab kinnitust, et Tartu ülikool ja Tartu linn teevad head koostööd spordirajatiste ja hoonete arendamisel,“ avaldas heameelt Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg.

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Priit Kaasiku sõnul ootab instituut kolimist väga: „Kuna reaalne ehitustegevus käib ja progress on silmaga nähtav, siis see motiveerib tegelema uuemate algatustega nii õppetöö kui teadustegevuse suunal. Võimaldab läbi mõelda tegevusi, mille realiseerimine oli varasemalt limiteeritud. Kuna kogu kolimine võib jääda akadeemilise aasta sisse, siis on seegi tõsiseks väljakutseks, kuid sedagi võib näha motivaatorina, kui kolimine kord lõppenud on.“

Ujula tänaval asuva spordihoone ehitustööd lõppevad plaani kohaselt 2018. aasta lõpuks, mil maja praegustele võimalustele on lisandunud tipptasemel 2500 istekohaga spordisaal, mis on kohandatav ka konverentsideks ning kontsertideks, ning sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi õppe- ja teadushoone.

Lisainfo: Heiki Pagel, TÜ kinnivaraosakonna juhataja, 503 2021, heiki.pagel@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509