Tartu Ülikool on “Spordisõber 2021” laureaat

Kultuuriministeerium ja EOK kuulutasid 2. juunil toimunud pidulikul tänuüritusel välja „Spordisõber 2021“ aunimetuse pälvinud ettevõtted ja eraisikud. Tartu Ülikool pälvis tunnustuse sportlastele eritingimustel sisseastumise võimaluse loomise ja õpinguteks paindlikuma ajakava võimaldamise eest.

Tänuauhinnad andsid ühiselt üle Eesti Vabariigi kultuuriminister Anneli Ott ja Eesti Olümpiakomitee asepresident Erich Teigamägi.

Kultuuriminister Anneli Ott ütles, et sporti toetavad inimesed kõnetavad teda väga sügavalt. "Mul on siiralt hea meel alati näha seda energiat, mida sporti pannakse. Spordiga seotud inimesed inspireerivad ja annavad maailma väga palju positiivset. Ma tänan teid siiralt kogu selle toe eest, spordisõbrad!" ütles Ott.

Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles kiitis Kuku raadiole antud intervjuus Tartu Ülikooli sportlastele loodud duaalse karjääri võimaldamise eest. “Eesti Olümpiakomitee jaoks on väga oluline, et sportlased mõtleksid ja teaksid, et oma sportlaskarjääri lõppedes peavad nad ellu astuma ja siis on hea, kui neil on ametiharidus juba olemas,” rääkis Sukles.

Tartu Ülikooli nimel käis auhinda vastu võtmas kantsler Kstina Vallimäe, kes rõõmustas samuti üliõpilaste õppimise ja sportimise parema ühendamise üle. “Me anname sportlastele võimaluse oma õpingute aega paindlikult kujundada. See tähendab, et tippsportlane saab jätkata treenimist ja võistlemist ning omandada samal ajal teadmisi teda köitval erialal. Kindlasti toetavad tippsportlaste õpinguid ülikooli õppe-ja spordihoone laialdased võimalused, mis moodustavad nüüd spordiõppe ja –keskkonna ühtse terviku ,” rääkis kantsler.

„Spordisõber“ on Kultuuriministeeriumi ja Eesti Olümpiakomitee poolt mullu ellu kutsutud traditsioon spordi toetajate tunnustamiseks. Spordisõbra tiitliga tänatakse neid, kes on oluliselt toetanud spordi- ja liikumisharrastuse valdkonda, hoogustanud spordi- ja liikumissündmuste toimumist ning seeläbi ka ühiskonna arengut laiemalt.

Lisateave: Kstina Vallimäe, Tartu Ülikooli kantsler, 507 4189, kstina.vallimae@ut.ee