Tartu Ülikool tähistab eestikeelse ülikooli 89. aastapäeva

Kell 12 algab Tartu Ülikooli aulas eestikeelse ülikooli 89. aastapäeva aktus, kus promoveeritakse 84 doktorit ja viis audoktorit. Samuti nimetatakse kolm auliiget ja antakse üle Rahvusmõtte auhind.

Aktuse avakõne peab TÜ rektor professor Alar Karis. Tervitusega esinevad Riigikogu esimees Ene Ergma, Tartu Ülikooli audoktor Markku Tapio Kulmala, Tartu linnapea Urmas Kruuse ning õigusteaduse eriala 3. aasta üliõpilane Janno Voog.

Akadeemilise loengu teemal "Mõtteid rahvusülikooli ja rahvusvahelise ühiskonna siiretest" peab sotsiaalteaduskonna dekaan, rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg.

Tartu Ülikooli audoktoriks promoveeritakse Münsteri Ülikooli emeriitprofessor Werner Krawietz, Helsingi Ülikooli professorid Anna-Leena Siikala ja Markku Tapio Kulmala, Moskva Lomonossovi nimelise Riikliku Ülikooli professor Anatoli Šeremet ning Saarimaa Ülikooli professor Reinhard Wilhelm. Ülikooli auliikmeks nimetatakse Horst-Werner Maier-Hunke, Olga Sternik ning Voldemar Jaanberg (postuumselt).

Viiendat korda antakse aastapäeva aktusel üle Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind, millega tunnustatakse isikut, kes oma loominguga on silmapaistvalt edendanud Eesti riiklikku ja rahvuslikku eneseteadvust. Laureaat saab auhinnaks Ilmamaa kirjastuse "Eesti mõtteloo" sarja 50 köidet ning klaasikunstnik Toomas Riisalu klaasist taiese. Laureaat avalikustatakse aktusel. Eelneval neljal aastal on auhinna pälvinud kirjanik ja etnoloog Ilmar Talve, helilooja Veljo Tormis, akadeemik Endel Lippmaa ning kunstnik Kaljo Põllu.

Aktuse otseülekannet saab jälgida veebi vahendusel aadressil video.ut.ee.

Aastapäev jätkub kell 17 tõrvikrongkäiguga Vanemuise 46 õppehoone eest.

Kell 19 algab aastapäevale pühendatud ball Vanemuise kontserdimajas. Lisainfo balli kohta http://www.tyye.ut.ee/ball.

Teisipäeval, 2. detsembril kell 14 antakse Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis üle TÜ Sihtasutuse stipendiumid.

Päeva teises pooles kell 18 toimub ülikooli aulas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengite ansambli Urtapan etnomuusika kontsert "Kord läksid kolm sõpra …".

Türi kolledž tähistab eestikeelse ülikooli 89. aastapäeva reedel, 28 novembril. Viljandi kultuuriakadeemia esmaspäeval, 1. detsembril ning Pärnu kolledž neljapäeval, 4. detsembril.

Eestikeelse ülikooli 89. aastapäeva kava www.ut.ee/446951.

Lisainfo: Kady Sõstar, avalikkussuhete spetsialist, 511 9188, kady.sostar@ut.ee

Norbert Kaareste