Tartu ülikool tihendab ettevõtluskoostööd USA Lõuna-Carolina osariigi ülikoolidega

Tartu Ülikooli külastas 19. juulil 2017 Lõuna-Carolina osariigi äridelegatsioon eesotsas Eesti aukonsuli Harry Huge’ga. Visiidi eesmärgiks oli tihendada koostööd Lõuna-Carolina ülikoolide ja Tartu ülikooli vahel ning luua side alustavate ettevõtjate, teadlaste ja võimalike investorite vahel.

Eesti ja Lõuna-Carolina osariigi vahel on Harry Huge’i initsiatiivil alla kirjutatud leping teadlaste ja alustavate ettevõtjate koostöö toetamiseks, milles eelistatud järgmised teadusvaldkonnad: energia, IT ja küberkaitse, aeronautika, meditsiiniteadused ja -tehnoloogia, loodusteadused ning materjaliteadus. Sarnast koostöömudelit on juba edukalt rakendatud Lõuna-Carolina ja Iisraeli vahel, kus 3 aasta jooksul on investorid rahastanud 5 projekti. Eestiga allkirjastatud lepingu alusel planeeritakse esimene projektitaotluste voor välja kuulutada juba 2017. aasta sügisel.

TÜ soov on edendada nii üliõpilasvahetust uute partneritega, kes on huvitatud meie konkreetsetest õppekavadest kui ka võimaldada uusi kontakte ja perspektiive noortele ettevõtlikele üliõpilastele ning akadeemilistele töötajatele.

Kohtumisel tutvustasid rektor Volli Kalm ja arendusprorektor Erik Puura külalistele ka ülikooli Delta keskuse projekti. 2019. aasta teises pooles valmivast hoonest kujuneb regiooni moodsaim õppe-, teadus- ja ettevõtluskeskus infotehnoloogia, matemaatika ning majanduse valdkonnas, mis avab uusi rahvusvahelisi koostöövõimalusi välispartneritega.

TÜ arendusprorektori Erik Puura sõnul loob koostöö Lõuna-Carolina ülikoolidega uusi võimalusi ettevõtlikele ja motiveeritud Eesti tudengitele, sest paljud tänased edukad start-up ettevõtted jm innovaatilised koostööprojektid sünnivad just rahvusvahelises koostöös.

Lõuna-Carolina ülikooli professori Csilla Farkase sõnul on nad väga huvitatud koostööst Tartu ülikooliga, eeskätt küberkaitse ning IT õiguse õppekavade näol, sest nad hindavad väga kõrgelt nende valdkondade maailmatasemel õppe- ja teadustööd ülikoolis.

Lõuna-Carolina äridelegatsiooni eesotsas aukonsul Harry Huge’ga võõrustasid ülikooli poolt rektor Volli Kalm, arendusprorektor Erik Puura, ideelabori juht Maret Ahonen, tehnoloogiasiirde talituse juhataja Kristel Reim ning rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge.

Lisainfo: Sirje Üprus, välisprotokolli juht, tel 737 5615, e-post: sirje.uprus@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik