Tartu ülikool tõstab noorte akadeemilise karjääri soodustamiseks miinimumpalkasid

Eesmärgiga soodustada noorte teadurite ja õppejõudude akadeemilist karjääri ning suurendada huvi ülikooli teadus- ja õppetöös osalemise vastu, tõstab Tartu ülikool palgaastmete miinimummäära.

Rektor Volli Kalmu sõnul haakub muudatus otseselt Tartu ülikooli ambitsiooniga olla jätkuvalt Eesti akadeemilise palgaturu liider. Prof Volli Kalm lisab: „Miinimumpalkade tõstmise eesmärk on ühelt poolt akadeemilise karjääri soodustamine noorte seas, et teadus- ja õppetegevuse vastu suuremat huvi tundvad inimesed ülikooli jääks ning siin oma karjääri alustaksid. Teisalt on see märk laiemale avalikkusele ülikooli ambitsioonidest ja liidrirollist Eesti kõrgharidus- ja teadusmaastikul“.

Palgaastmete miinimummäära tõstmisega soovib Tartu ülikool säilitada ka oma positsiooni hinnatud tööandjate hulgas Eestis. 2012. aastal CV Keskuse poolt läbi viidud väärtustatud tööandja uuring näitas, et Tartu ülikool kuulub ainsa ülikoolina 20 hinnatuima Eesti tööandja hulka, olles oma töötajate silmis usaldusväärne ning isiklikke arenguvõimalusi pakkuv tööandja.

Noorte huvi suurendamiseks akadeemilise karjääri vastu tõstetakse eelkõige miinimumi madalamatel akadeemilistel palgaastmetel. Kõige rohkem, 700 euroni (+15,9%), tõuseb nooremteadurite, õpetajate ja assistentide palgaastme (7) miinimum ning 800 euroni (+18,6%) teadurite, lektorite ja vanemassistentide palgaastme (8) miinimummäär. Teistel palgaastmetel tõuseb miinimummäär 5% võrra, 1. ja 2. astmel vastavalt riiklikule miinimumkuupalgamäärale.

„Palgaastmete miinimummäärad ei anna siiski terviklikku infot ülikooli tegeliku tasustamise kohta – 2012. aasta oktoobris oli akadeemiliste töötajate keskmine palk 50-86% kõrgem kehtestatud miinimumist,“ selgitab TÜ personaliosakonna juhataja Mari Nõmm.

Lisainfo: Mari Nõmm, TÜ personaliosakonna juhataja, tel: (+372) 737 5140, (+372) 517 8700, e-post: mari.nomm@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja