Tartu Ülikool tutvustab ennast Moskvas

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41054","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Sel nädalalõpul toimuvad Moskva Riiklikus Ülikoolis Tartu Ülikooli päevad, mille eesmärgiks on tugevdada koostööd vastsete partnerülikoolide vahel ning tutvustada Tartu Ülikooli Venemaa juhtiva kõrgkooli tudengitele ja teadlastele.

Avapäeva, 23. aprilli avasid tervitussõnadega Moskva Riikliku Ülikooli prorektor Nikolai Sjomin, MRÜ filoloogiateaduskonna dekaan Marina Remnjova ning Eesti Vabariigi suursaadik Venemaal Simmu Tiik. Seejärel esinevad sõnavõttudega Tartu Ülikooli delegatsiooni liikmed ning arutavad koostöö võimaluste üle slaavi ja soome-ugri filoloogias, majandusteaduses ning teistes valdkondades.

Päeva teisel poolel tutvuti näitusega tuntud Eesti ja Soome kultuuritegelastest, toimusid kohtumised ajakirjanikega ning kavas oli ka Eestit tutvustav kultuuriprogramm.

Tartu Ülikooli päevad Moskvas jätkavad senist koostööd – eelmise aasta novembris kinnitati pikalt ettevalmistatud kahe ülikooli vaheline koostööleping.

"Lepingu olulisim väljund on üliõpilasvahetuse võimaldamine kahe ülikooli vahel. Mis puudutab teadusalast koostööd, siis on see nii mõneski valdkonnas ka seni olnud viljakas," tõdes üks lepingu sõlmimise algatajaid ja eestvedajaid, TÜ vene keele prof Irina Külmoja.

Septembris avas Moskva Ülikool koostöös Tartu Ülikooliga uue õppekava "Eesti keel võõrkeelena". Eesti keelt ja kultuuri õpetab Moskvas TÜ filosoofiateaduskonna eesti keele lektoraadi juhataja Eve Raeste, kes on teadaolevalt esimene eesti keele õpetaja Moskva Ülikoolis ning ühtlasi ka üks tänase ürituse põhikorraldajaid.

Lisainfo: Virve-Anneli Vihman, välissuhete osakonna juhataja, tel 737 6191, virve.vihman@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja