Tartu Ülikool tutvustab innovatiivseid tarkvaratehnoloogiaid

Sümpoosioni eesmärk on tutvustada tarkvaratehnoloogia peamisi arengusuundi Eestis antud valdkonnga tegelevatele inimestele ning suurendada ettevõtete ja ülikoolide koostööd, mis ühtlasi suurendaks ka Eesti IT innovatsioonialast võimekust. Esinejateks on mitmed valdkonna mainekad tipptegijad, teiste seas Jim Webber ThoughtWorksist, Tarmo Ploom ettevõttest Credit Suisse ja Harald Gall Zürichi Ülikoolist.

Sümpoosioni peakorraldaja, Tartu Ülikooli tarkvaratehnika professori Marlon Dumas’ sõnul on üritus osa ülikooli strateegiast arendada tugevaid sidemeid kohalike IT-ettevõtetega. "Juba 15% Tartu Ülikooli IT-valdkonna kursustest on läbiviidud ettevõtetest pärit lektorite poolt ja eesmärgiks on seda mahtu veelgi kasvatada. Tartu Ülikool on samuti põhipartneriks Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskusele (STACC), mis EASi toetuse abil ühendab 10 ettevõtet eesmärgiga arendada nn järgmise põlvkonna lahendusi andmekaeve ja tarkvarateenuste valdkonnas", ütles Dumas.

Üritust korraldavad TÜ arvutiteaduse instituut, Arvutiteaduse tippkeskus (EXCS) ja Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus (STACC). Sümpoosioni toimumist toetavad Swedbank ja Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus.

IST’2009 toimub 26. ja 27. novembril Dorpati konverentsikeskuses. Ürituse töökeeleks on inglise keel.

Täpsemat infot sümpoosioni kohta leiab aadressilt http://sep.cs.ut.ee/IST2009

Lisainfo: Laura Kalda, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi projektijuht, 737 5425, laura.kalda@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja