Tartu Ülikool tutvustas end USAs

Veebruari lõpus toimus USA-s Lääne-Virgina ülikoolis (West-Virginain University - WVU) Tartu Ülikooli päev. WVU on TÜ kauaaegne partnerülikool, kus hetkel õpib ja töötab kümmekond eestlast.

Praegu Fulbrighti stipendiumi toel Lääne-Virgina ülikoolis õpetav TÜ majandusteaduskonna dotsent Viktor Trasberg ütles, et WVU näol on tegemist suure akadeemilise institutsiooniga, kus õpib üle 30 000 üliõpilase. "Erinevate programmide toel õpib-töötab siin ka kümmekond Eestist pärit inimest, mis teeb WVU-st suurima eestlaste arvuga ülikooli USAs. Suurem osa neist on rahvusvahelise sotsiaalteaduste õppekava Atlantis magistrandid, mida TÜ poolelt juhib Balti õpingute keskus," selgitas Trasberg.

Atlantis on Euroopa Komisjoni ja USA haridusministeeriumi poolt rahastatav ühisõppekava, kus peale WVU ja TÜ osaleb ka üks Poola ülikool. Lisaks on WVUs ka mitmete teiste vahetusprogrammide toel saabunud üliõpilasi-magistrante.

Peale eesti tudengite viibis veebruari lõpus USAs ka Riigikogu 6-liikmeline delegtasioon, kuhu kuulusid Eesti-USA sõprusrühma liikmed. Delegatsioon kohtus WVU presidendi dr. James P. Clementsiga ning tutvus ülikoolilinnakuga.

"WVU president avaldas siirast heameelt tiheda koostöö üle  meie ülikoolide vahel ning tema sõnade kohaselt on ühistegevus Tartu Ülikooliga kindlasti üks nende väliskoostöö prioriteete," ütles Viktor Trasberg.

Lisaks ülikooliga tutvumisele toimus ka vastuvõtt Eesti Vabariigi  aastapäeva ning USA-Eesti akadeemilise koostöö tähistamiseks.  Tähtpäevakõnedega esinesid  Eesti delegatsiooni juht Kadri Simson ning WVU esindajad.  Kõnedes toonitati USA-Eesti ajalooliselt heade suhtete olulisust ning rõhutati vajadust arendada veelgi intensiivsemalt akadeemilist koostööd. Viktor Trasbergi hinnangul osales vastuvõtul üle 100 inimese,  kes on akadeemiliselt  või isiklikult  huvitatud Eestist  ja Balti regioonist.

Lisainfo: Viktor Trasberg, TÜ majandusteaduskonna dotsent, Fulbright'i programmi külalisõppejõud WVU-s kevadsemestril 2012, viktor.trasberg@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja