Tartu Ülikool on uue fondi kaasasutaja

Teisipäeval, 21. jaanuaril kell 13.00 toimub Tartu Ülikooli nõukogu saalis Eesti-Rootsi ühisettevõtmisel Sihtasutuse Eesti Agrenska Fondi asutamine. Sihtasutuse asutajateks on Eesti poolelt Tartu Ülikool, Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum, MTÜ Eesti Puuetega Inimeste Koda ning Rootsi poolelt Agrenska AS ja Stenströms Skjortfabrik Eesti OÜ.

Sihtasutuse eesmärgiks on oma vara valitsemise ja kasutamise kaudu haiguse või trauma tõttu puude omandanud lastele, nende vanematele ning lähedastele vajaliku elukvaliteedi tagamine. Selle teostamiseks planeerib sihtasutus erivajadustega lastele ja noorukitele ning nende peredele meditsiinilise, psühholoogilise ja pedagoogilise abi andmist ja kogemuste vahetamiseks võimaluste loomist.

Lisaks algatab ja korraldab loodav sihtasutus teaduslikke uurimusi, et leida erinevaid vahendeid puudest tingitud probleemide vähendamiseks, teeb koostööd eri teadus- ja uurimisasutustega ning hoiab tihedat kontakti ühiskondlike organisatsioonide ja institutsioonidega.

Tartu Ülikooli poolt kirjutab sihtasutuse asutamisotsusele alla ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo, Sihtasutuse TÜ Kliinikum poolt juhatuse esimees Urmas Siigur.
Määramata ajaks asutatav sihtasutus plaanib oma tegevuspaigaks Tartu maakonnas asuva Tammistu mõisa.

Illari Lään
TÜ pressinõunik