Tartu Ülikool valis oma liikmed TÜ uude nõukokku

Oma 23. septembri istungil valis TÜ nõukogu viis ülikoolipoolset liiget uuest aastast tööd alustavasse ülikooli nõukokku.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38089","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]TÜ poolt hakkavad uude nõukokku kuuluma eraõiguse instituudi juhataja, tsiviilõiguse professor Paul Varul; närvikliiniku juhataja, neurokirurgia professor Toomas Asser; molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor, rakubioloogia professor Toivo Maimets; majandusteaduskonna arendusprodekaan, majanduspoliitika professor Jüri Sepp ja füüsikalise optika labori juhataja, eksperimentaalfüüsika professor, akadeemik Peeter Saari.

Lisaks on Eesti Teaduste Akadeemia omalt poolt nimetanud nõukogu liikmeks Helsinki ülikooli endise rektori ja tunnustatud arstiteadlase prof Kari Olavi Raivio. Ülejäänud viis liiget esitab Haridus- ja Teadusministeerium. Kokku hakkab uues nõukogus olema 11 liiget.

Tartu Ülikooli nõukogu on ülikooli kõrgeim otsustuskogu, mille ülesanne on ülikooli strateegiliste juhtimisotsuste tegemine, senati poolt vastu võetud ülikooli põhikirja kinnitamine, eelarve ja arengukava vastuvõtmine ning vastutus ülikooli hea käekäigu eest. Nõukogu määratakse viieks aastaks ja see alustab tööd 1. jaanuaril 2012.

Ülikooli akadeemiliseks otsustuskoguks saab ülikooli senat, kuhu hakkab kuuluma 21 liiget, sh neli liiget igast ülikooli teadusvaldkonnast ning viis üliõpilaste esindajat, lisaks rektor, kes hakkab senatit juhtima. Senatisse saab liikmekandidaate esitada kuni 30. septembrini. Senati esimese koosseisu valimine toimub TÜ aulas 21. oktoobril 2011.

Lisainfo: Ivar-Igor Saarniit, TÜ akadeemiline sekretär, tel 737 5605, ivar.saarniit@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja