TARTU ÜLIKOOLI AJALOORING TÄHISTAB 60. SÜNNIPÄEVA

Aastapäevale pühendatud konverentsil rääkisid ajalooringi asutamisest ning tema tähtsusest läbi aastakümnete Valter Lang, Sulev Vahtre, Tiit Rosenberg, Leo Metsar, Tõnis Lukas ja Arvi Haak.

Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumis on avatud näitus "Me mõtted on priid – TÜ Ajalooring 60", mis annab ülevaate ajalooringi tegemistest 60 aasta jooksul. Näha saab ringi fotosid, arhiivimaterjale ning esemeid, mis seotud ajalooringi tegevusega.

Ajalooring on pea 60 aastat koondanud ajalootudengeid, kes lisaks sõpradele-tuttavatele peavad heaks kaaslaseks ka ajalugu. Ringi asutamiskoosolek toimus 25. märtsil 1946. aastal. Aastate jooksul on oma liikmetele korraldatud igasügisesi ning -kevadisi ekskursioone ja õppekäike erinevatesse Eestimaa paikadesse ning piiri tahagi, talviseid suusamatku, ajalooteemalisi ettekandeõhtuid ning kevadkonverentse. Kuigi kuue kümnendi jooksul on ajalooring elanud läbi mitmeid muutusi, ei ole kadunud ringi algusaastatest pärit temale omane akadeemiline vaimsus.

Lisainfo ajalooringi kodulehelt: www.ajalooring.ee

Liina Jürgen