Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor oli Vietnami rahvusvahelisel koorikonkursil võidukas

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor osales Vietnami kuuendal rahvusvahelisel koorikonkursil Hội An’is ja pälvis kõigis oma kolmes võistluskategoorias esimese koha.

Laupäeval, 18. mail lõppenud konkursil osales 21 koori Eestist, Filipiinidelt, Hiinast, Indoneesiast, Lõuna-Koreast, Malaisiast, Poolast, Singapurist, USA-st ja Vietnamist. Grand prix läks Indoneesia inglihäälsele stuudiolastekoorile Vocalista Angels.

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (TÜAN) osales konkursil kolmes kategoorias: vaimuliku muusika kategoorias, rahvalaulude kategoorias ning nais- ja meeskooride A-kategoorias. Ettekandmisele tuli väga eripalgeliste heliloojate looming – autorite seas olid Pärt, Tormis, Mägi, Grigorjeva, Ešenvalds, Schumann ja Buchenberg.

Hoolimata eestlastele äärmuslikest ilmaoludest, kus tajutav temperatuur oli lausa 47 kraadi, sai naiskoor lisaks kolmele võidule ka osalenud kooride suurima punktisumma. Peale TÜAN-i esindas konkursil Eestit veel Tallinna Tehnikaülikooli Vilistlaste Naiskoor, kes saavutas võidu B-kategooria nais- ja meeskooride võistluses.

Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori peadirigent Triin Koch on oma tööga varemgi kõrgeid auhindu pälvinud. „Soovisime end proovile panna uues olukorras ja kultuuriruumis. Aasia kooride kõrge tase on teada kogu maailmas ning võrdlus nendega pakkus põnevust ja väärtuslikku tagasisidet. Olen väga õnnelik, et naiskoor suutis näidata stabiilselt head kvaliteeti kõikides esinemistes,“ kommenteeris Koch.

Ka koorilauljatele oli konkurss hindamatu kogemus. „Fantastiline! See energia, mis koori sees oli, kui hakkasime aru saama, et võitsime kõige pingelisema, rahvalaulu kategooria, oli uskumatu,“ rõõmustas naiskoori esimese aldi laulja Marili Palover.

TÜAN on 74-aastase ajalooga kontserdikoor, mis tunnistati eelmisel aastal taas Eesti parimaks naiskooriks. Koor on saavutanud suurepäraseid tulemusi konkurssidel nii Eestis kui ka mujal. Dirigent Triin Kochile on muusikalises töös abiks koormeister Kaisa Kuslapuu ja hääleseadja Vivian Kallaste.

Ülikooli naiskoor tänab kõiki oma toetajaid ja kaasaelajaid.

Lisateave:

Triin Koch, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori peadirigent, 527 1105

Foto: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor koorikonkursil Vietnamis. Erakogu.

Teate edastas: Kristina Kurm, Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuht, 737 6120, 5331 5313, kristina.kurm@ut.ee