Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi 5000 eurose spordistipendiumi pälvis Karoliine Loit

Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi jätkas traditsiooni jagada sportlike saavutuste poolest väljapaistvatele Tartu Ülikooli tudengitele spordistipendiumi. Uuenenud statuudi alusel esmakordselt määratud 5000 eurone aastase nn superstipendiumi pälvis naiste vehklemiskoondise uksele koputav Karoliine Loit.

Lisaks kinnitati kolm 2500 eurose õppe- ja spordistipendiumi saajat: kergejõustiklane Robert Telpt ning korvpallurid Patrik Peemot ja Tatjana Razguljajeva.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehe Gert Prantsi sõnul aitab spordistipendium ühendada õppimist ja treenimist. „Meil on väga hea meel, et koos Tartu Ülikooliga oleme aasta aastalt täiustanud spordistipendiumi statuuti ning sel aastal aitab see neljal noorel sportlasel paremini keskenduda õppimisele Tartu Ülikoolis ja tipptasemel treenimisele. Naiste vehklemine on Eestile toonud palju au ja kuulsust ning loodetavasti aitab 5000 euro suurune spordistipendium Karoliine Loitil murda naiste koondisesse. Tema ühinemine Tartu Ülikooli perega on väga rõõmustav,“ sõnas Prants.

Loe edasi Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi veebilehelt