TARTU ÜLIKOOLI BOTAANIKAAED TÄHISTAB 200 AASTA JUUBELIT

Tartu Ülikooli Botaanikaaia 200. aastapäeva pidulik tähistamine algab 3. juulil kell 11.00 ülikooli aulas juubeliaktuse ja rahvusvahelise konverentsi "Botaanikaaedade arengustrateegiad muutuvates majanduslikes tingimustes" avamisega. Juubeliaktusel peab avakõne Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo, tervituskõnedega esinevad Rahvusvahelise Botaanikaaedade Looduskaitse Organisatsiooni peasekretär Peter Wyse Jackson ning Tartu linnapea Andrus Ansip. Botaanikaaia Sõprade Selts annab aktusel üle auliikme tunnistuse president Lennart Merile. Ettekande peab botaanikaaia direktor Heiki Tamm teemal "Tartu Ülikooli Botaanikaaed 1803-2003". Paralleelselt juubeliaktusega algab Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumis Ida- ja Kesk-Euroopa botaanikaaedade rahvusvaheline konverents "Botaanikaaedade arengustrateegiad muutuvates majanduslikes tingimustes". Konverentsil püütakse välja selgitada, milline on Ida- ja Kesk-Euroopa botaanikaaedade valmisolek rakendada rahvusvahelise botaanikaaedade looduskaitse agendat ja Euroopa taimede looduskaitse strateegiat. Käsitletakse ka taimekollektsioonide arendamist, üliõpilaste ja külastajate õpetamist, taimede geneetilise ressursi säilitamist ning botaanikaaedade ajaloolise pärandi hoidmise küsimusi. Kolmepäevase konverentsi ajakava on aadressil: /botaed. Juubeliürituste raames saavad 3. juulil kell 16.30 botaanikaaias kokku Baltimaade botaanikaaedade assotsiatsiooni liikmed. Kell 19.00 võtab botaanikaaia Sõprade Klubi alpinaariumi amfiteatris vastu konverentsi külalisi ning koos Minnesota Ülikooli kolleegidega istutatakse dendropargi Põhja-Ameerika osakonda suureviljaline tamm. Botaanikaaia 200 aasta juubeli auks on juba ilmunud mark, ümbrik ja postkaardid. Postmark kujutab botaanikaaia direktori (1811–1836) prof Carl Friedrich von Lederbouri auks nimetatud Ledebouri kullerkuppu. Lisaks nendele esitletakse 4. juulil kell 11.30 ülikooli ajaloo muuseumis juubelialbumit ja -medalit. 1803. a asutatud Tartu Ülikooli Botaanikaaed on maailma ja Ida-Euroopa üks vanimaid botaanikaaedu. Botaanikaaed on säilitanud oma ajaloolise ilme ning annab võimaluse tutvuda enam kui 6500 taimeliigiga maailma kõikidest kliimavöötmetest. Kerli Kuusk TÜ avalikkussuhete spetsialist INFO: TÜ Botaanikaaia direktor Heiki Tamm, tel 051 02 085.