Tartu Ülikooli Delta keskuses peetakse sarikapidu

2018. aasta hakul alanud Delta maja ehitustöödega on nüüdseks jõutud märgilise sündmuseni – 26. märtsil peetakse sarikapidu.

Kell 16 algaval sarikapeol vaatavad ehitusobjekti oma silmaga üle Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, Tartu abilinnapea Madis Lepajõe ning ehitusfirmade Rand ja Tuulberg ning Ehitustrust esindajad. Ehituspärja toovad konstruktsiooni küljest alla Tartu Ülikooli rektor ja kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Vider.

Viljo Videri sõnul on sarikapidu ehitajate jaoks tähtis sündmus, sest hoone kõrgeim punkt on nüüd saavutatud ja maja karkass valmis. „Nüüd saab alustada ka sisetöödega,“ lisas Vider. Pärast ehituspärja allatoomist on ehitajad ja teised külalised palutud hoonesse supilauda.

Tartu kesklinna Emajõe kaldale ehitatav Delta keskus valmib kavakohaselt 2019. aasta lõpuks. Uue aasta alguses saavad majja kolida arvutiteaduse instituut, matemaatika ja statistika instituut ning majandusteaduskond. Delta keskus koosneb õppe- ja teadushoonest ning ettevõtlusmajast. Keskuse eesmärk on saada Eesti innovatsiooni lipulaevaks ning tuua õppe- ja teadustööga haakuv teaduspõhine ettevõtlus ülikoolile võimalikult lähedale, avades võimalused mitmekesiseks koostööks.

Kogu Delta keskuse on projekteerinud arhitektuuribüroo Arhitekt11 OÜ arhitektid Illimar Truverk, Sander Aas, Sander Paljak, Kristjan Lind ja Joanna Kordemets. Emajõe ja Vabadussilla poole jäävat Delta õppe- ja teadushoonet ehitavad AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ning AS Ehitustrust. Ehitust rahastatakse osaliselt teadus- ja arendusasutuste ning kõrgkoolide konkurentsivõime soodustamisele suunatud institutsionaalsest arendusprogrammist ASTRA.

Lisateave: Viljo Vider, TÜ kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja, 737 5136, 510 4022, viljo.vider@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja