Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu direktoriks sai Andres Metspalu

Andres Metspalu sündis 1951. aastal Lääne-Virumaal. 1976. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja sai doktorikraadi 1979. aastal. Aastatel 1986¬−1992 on Andres Metspalu töötanud Eesti Biokeskuse teadusdirektorina ning alates 1992. aastast on ta Tartu Ülikooli biotehnoloogia korraline professor.

Andres Metspalu peamine uurimisteema on inimese genoom ja geenianalüüsi tehnoloogia, täpsemalt biopangad, populatsiooni- ja inimese geneetika, Mendeliaalsete ja komplekshaiguste geneetika, seosed geenide, keskkonnafaktorite, elustiili ja inimeste tervisliku seisundi vahel. Lisaks veel molekulaardiagnostika ja geenianalüüsi tehnoloogiate arendamise, eriti DNA kiibitehnoloogia. Ta on üllitanud 86 teaduspublikatsiooni, neist 23 viimase viie aasta jooksul.

Professor Metspalu on direktori kohusetäitjana TÜ Eesti Geenivaramut juhtinud alates selle ühinemisest Tartu Ülikooliga 2007. aasta aprillis.

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605

Anneli Maaring