Tartu Ülikooli eetikakeskus jätkab konsortsiumina

TÜ eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop sõnul on eetikakeskuse tööala ligi kaheksa tegevusaasta jooksul oluliselt laienenud, millest räägib ka üheksa teaduskonna osalus konsortsiumis. Lisaks keskuse senistele prioriteetsetele valdkondadele – teaduseetika, bio- ja meditsiinieetika, keskkonnaeetika, moraalifilosoofia, haridus ja eetika – on koostöös teaduskondadega kavas arendada rohkem ka selliseid valdkondi nagu õigus ja eetika, ärieetika, spordieetika, tehnoloogia eetika, ajakirjanduseetika, arheoloogia eetika jpt.

Eetikakeskuse eesmärk on läbi viia eetikaalast interdistsiplinaarset uurimistööd, aidata kaasa eetika õpetamisele ülikoolis, tõsta ühiskonna informeeritust ja teadlikkust eetikaküsimustest ning kaasata laia avalikkust väärtuste ning normide alasesse diskussiooni.

Eetikakeskus osaleb hetkel viies rahvusvahelises teadusprojektis, neist kolm on Euroopa Komisjoni finantseeritavad 7. Raamprogrammi projektid, mis käsitlevad uute tehnoloogiate ja biomeetria rakendamisega seotud eetilisi küsimusi ning rahvusvahelise eetikaalase informatsiooni ja dokumentatsioonivõrgustiku loomist.

Osaletakse ka mitmes põhja- ja baltimaade võrgustikus, millest üks toetab meditsiinifilosoofia alast rahvusvahelist uurimistööd ning teine käivitab rahvusvahelise magistriprogrammi "Hea ühiskonna teooriad". Kolme-aastase tegevuse tulemusena on valminud eetikaportaal www.eetika.ee, kust leiab infot väga erinevate elualade eetikaküsimuste kohta.

Möödunud aasta lõpus andis eetikakeskuse juhitud töörühm Haridus- ja Teadusministeeriumile üle riikliku programmi "Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009-2013" eelnõu.

Lisainfo: professor Margit Sutrop, TÜ eetikakeskuse juhataja, 52 07 183, margit.sutrop@ut.ee

Norbert Kaareste
pressiesindaja