Tartu Ülikooli ettevõtjate päeval osaleb üle 250 ettevõtja

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40063","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Reedel, 22. jaanuaril kell 10 algavale Tartu Ülikooli avatud uste päevale tuleb paljude tegevusalade esindajatena kohale enam kui 250 osalejat 140 ettevõttest. Huviliste hulgas on nii suurettevõtted kui ka alles alustavad firmad. Esindatud on samuti avalik sektor, sealhulgas ministrid.

"Osalejate rohkus näitab selgelt, et huvi ülikooli kaasamiseks on suur," ütles Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht Erik Puura. "Paljudest ettevõtetest tullakse lausa kahe- ja kolmekaupa vaatama, mida ülikoolis tehakse ja milliseid võimalusi teadus arengu toetamiseks pakub."

Üritus algab kell 10, siis on ettevõtjatel võimalus tutvuda ekskursioonidel pakutavaga. Päeva jooksul on huvilistel võimalik osaleda kolmel ekskursioonil. Valida on seitsme teema vahel: moodne biotehnoloogia, infotehnoloogia ja arvutiteadus, füüsika ja Tartu Teaduspargi Protolab, keemia tulevik uues Chemicumis, tulevikuarengud toiduaineteturul ja arstiteaduses, robootika ja energiatõhus ehitus ning ökotehnoloogiad ja kivimiuuringud.

Kella ühest algab lühikoolitus "Kuidas muudatustes ellu jääda?". Kogu päeva on avatud ka elukestva õppe kohvik, ettevõtlussuhete koordinaatori nõuandeboks, keelekeskuse ja psühholoogiliste testide infolauad. Õhtu lõppeb kokkuvõtva suhtluskohvikuga.

Täpsem info ja ürituse päevakava: www.ut.ee/ettevotjapaev

Lisainfo:
Erik Puura, TÜ ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht, tel 737 4802, 506 9882, e-post: erik.puura@ut.ee
Kristjan Haller, TÜ teadusprorektor, tel 737 5610, 512 6818, e-post: kristjan.haller@ut.ee

Ajakirjanikel palume oma tulekust (ning soovist võtta osa konkreetsetest ekskursioonidest või saada ürituse materjale) teatada TÜ avalike suhete peaspetsialistile Kadri Kirstile aadressil kadri.kirst@ut.ee või telefonidel 737 5509 ja 50 70 963.

Mehis Tuisk
pressiesindaja