Tartu ülikooli Euroopa kolledž võõrustab Moldova kõrgharidusspetsialiste

28.–31. oktoobril viibivad Eestis Moldova riikliku ülikooli ja Rumeenia Euroopa poliitika keskuse Moldova haru eksperdid. Visiidi raames külastatakse Tartu ülikooli erinevaid üksusi, haridusministeeriumi, ühingut Korruptsioonivaba Eesti, EMSL-i, idapartnerluse keskust ning Moldova saatkonda.

Lisaks õppevisiidile on projekti tegevusteks ka 2014. aasta kevadkool Chisinaus, mis tutvustab hea valitsemistava komponente Moldova üliõpilastele ja noortele riigiteenistujatele; samuti sisaldab projekt stipendiumiprogrammi viiele Moldova üliõpilasele TÜ Euroopa kolledžis õppimiseks.

Moldovat iseloomustab praeguses Euroopa Liiduga ühinemisprotsessis majandusarengu tähtsustamine ja vajadus võidelda korruptsiooniga. Mõlemal juhul on võimalik saavutada oluline edasiminek hea valitsemistava rakendamise ja arendamisega ning sellele projekt tegevused keskenduvadki.

Moldova kõrgharidusspetsialistid viibivad Eestis Tartu ülikooli Euroopa kolledži kutsel ning välisministeeriumi arengukoostöö programmi projekti „Hea valitsemistava kui majandusliku arengu võti“ raames.

Lisainfo: Margit Säre, rakendusuuringute keskus Socialia rahvusvaheliste projektide programmijuht, tel: 7 376378, e-post: margit.sare@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja