Tartu Ülikooli jõudsid parimate tulemustega üliõpilased

Tartu Ülikooli vastuvõtu analüüsi värske ülevaade näitab, et sügisel asuvad ülikoolis õppima Eesti parimate tulemustega üliõpilased: kaks kolmandikku nii Eesti olümpiaadide esiviisikust jarahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud noortest kui ka üle poole gümnaasiumi medaliga lõpetanutest.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40604","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]77st eelmisel õppeaastal olümpiaadidel abiturientide arvestuses esiviisikusse pääsenuist alustab sügisel Tartu Ülikoolis õpinguid 48 tublit noort, 14st rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenuist koguni 9. Kokku asub Tartu Ülikoolis seega õppima 62% olümpiaadiparemikust. Eelmise aasta 442 medaliomaniku kõrval astub käesoleval aastal ülikooli 467 medaliomanikku, mis moodustab nende koguarvust 52%. Hea näitaja on ka see, et ülikooli õppima asumist on kinnitanud peaaegu kõik (39st 30) akadeemilise testi 80 ja enama punkti peale sooritanud sisseastujat (kokku tegi akadeemilist testi 1223 sisseastujat).

Eelmisel õppeaastal matemaatika rahvusvahelisel olümpiaadil osalenud Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilase Kaidi Kangro (pildil keskel) jaoks oli Tartu Ülikool ainuke valik: "Pean Tartu Ülikooli parimaks ülikooliks Eestis, kus saab õppida minu valitud eriala. Kindlasti on oluline ka see, et olümpiaadide kaudu olen saanud suhelda mitme oma tulevase õppejõuga."

Tartu Ülikooli õppeprorektori prof Birute Klaasi sõnul täidab ülikool iga aastaga üha paremini oma vastuvõtu peamist eesmärki – tuua Tartu Ülikooli kõige tublimad gümnaasiumilõpetajad. "Ka ülikooli õppeedukuse statistika näitab, et olümpiaadidel osalenud ning medaliga gümnaasiumi lõpetanud üliõpilased saavad ülikoolis väga hästi hakkama," põhjendab Klaas ülikooli teadlikku panustamist parimatele kandidaatidele.
Samuti õigustab Birute Klaasi hinnangul ennast igati ainukesena Eestis kasutusel olev lävendipõhine vastuvõtt, mille tulemusena on kogu vastuvõtuprotsess kandidaatide jaoks oluliselt lihtsam ja selgem ega rõhuta kunstlikult suurt avalduste hulka, mis tegelikult ei näita õppetegevuse kvaliteeti.

Lisainfo:
Birute Klaas, õppeprorektor, tel 737 6200, 506 9749, birute.klaas@ut.ee