Tartu Ülikooli koorid saavutasid "Tallinn 2009" koorifestivalil kõrgeid kohti

Tartu Ülikooli koorid osalesid kumbki kahes kategoorias ning ülikooli naiskoor sai nii kaasaegse kui mees- ja naiskooride kategoorias III koha, sealjuures kaasaegse muusika kategoorias I kohta välja ei antud. Ülikooli kammerkoor saavutas kammerkooride kategoorias II koha, I kohta välja ei antud.

Mõlema koori dirigent Triin Koch pälvis dirigendi eripreemia ning ta nimetati festivali parimaks dirigendiks.

Tartu linna esinduskollektiivid ja Triin Koch on viimastel aastatel saavutanud mitmeid nimekaid kooriauhindu ning tunnustusi. Hetkel on mõlemad koorid Eesti parimad ning Tartu Ülikooli Kammerkoor kannab ka Aasta koori ja dirigent Triin Koch Aasta Dirigendi aunimetusi.

Lisainfo: Indrek Mustimets, TÜ kammerkoori president, tel 506 3076, indrek.mustimets@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja