Tartu ülikooli loodusmuuseum avab uue püsiekspositsiooni

Eesti vanim muuseum, 1802. aastal asutatud Tartu ülikooli loodusmuuseum avab 16. jaanuaril 2016 külastajatele uue ekspositsiooni. Neli aastat kestnud renoveerimistööde käigus valmis uus püsinäitus „Maa. Elu. Lugu“ ning kaks õppeklassi.

Uus püsinäitus juhatab külastaja Maa ja elustiku arenguloo kaudu tänasesse päeva. Külastaja kohtub Devoni ajastu koopas rüükalaga, saab jälgida liblikate öist lennujaama ning vaadata tõtt esimese Eesti šaakaliga. Avastamisrõõmu pakuvad Tartu meridiaanil asuvaid kooslusi kujutavad dioraamid. Elavnurgas kohtuvad lapsed vanade tuttavate saare-roninastiku ja punapõlv-tarantliga, aga ka uue asuka roheleeguaniga.

Algaval aastal jätkatakse traditsiooniliste huvipäevade ja vestlusõhtute korraldamisega uuel seminarialal. Kooliõpilased saavad loodust tundma õppida ja uurida muuseumi geoloogia- ja zooloogiaklassides toimuvates muuseumitundides.

Loodusmuuseumi külastamise kohta saab infot Tartu ülikooli loodusmuuseumi kodulehelt.

TÜ loodusmuuseumi uus püsiekspositsioon ja õppeklassid valmisid Euroopa regionaalarengu fondi toetusel keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamise programmist.

Eesti dioraam Tartu ülikooli loodusmuuseumis. Foto Aavo Kaine.

Stepi dioraam Tartu ülikooli loodusmuuseumis. Foto Aavo Kaine.

Lisainfo: Eva-Liisa Orula, TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia kommunikatsioonijuht, tel: 5342 2139, e-post: eva-liisa.orula [ät] ut.ee.

Virge Tamme
E-post: virge.tamme [ät] ut.ee