Tartu ülikooli muuseum nomineeriti neljas muuseumiauhindade kategoorias

Neljapäeval, 7. detsembril kuulutasid muuseuminõukogu juures tegutsevad teemakomisjonid välja Eesti muuseumide aastaauhindade nominendid. Tartu ülikooli muuseum on nominendina esile tõstetud koguni neljas erinevas kategoorias.

2017. aasta Eesti muuseumide aastaauhindadel on TÜ muuseum nomineeritud:

·         Parima püsiekspositsiooni kategoorias näitusega Muumiakamber, kus kaaslasteks Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumi näitus „Kogutud teosed” ning Eesti teatri- ja muusikamuuseumi näitus „Lood ja laulud“,

·         Aasta muuseumikogu arendaja kategoorias, kaasnominentideks Eesti rahva muuseum ja Eesti spordi- ja olümpiamuuseum,

·         Aasta konserveerimistöö kategoorias koos Eesti kunstimuuseumiga

·         Aasta teadusauhinnale ürituse kategoorias, kus veel Tartu linnamuuseum ning Eesti spordi- ja olümpiamuuseum.

Kokku esitati auhindade konkursile üle 80 taotluse ja kõige tihedam oli traditsiooniliselt konkurents näituste ja hariduse kategooriates. Kümnes kategoorias selguvad laureaadid 19. jaanuaril 2018 auhinnagalal. Eesti muuseumide aastaauhinnad 2017 konverents ja gala toimuvad Kumu Kunstimuuseumis.

Põhjalikuma ülevaate nominentidest leiab kultuuriministeeriumi kodulehelt

Lisainfo: Kadri Kasterpalu, Tartu ülikooli muuseumi kommunikatsiooniosakonna juhataja, +372 5663 9524, kadri.kasterpalu@ut.ee