Tartu ülikooli õppejõud sai Prantsusmaa riikliku autasu

Prantsuse suursaadik Eestis Michel Raineri andis juuni alguses Tartu ülikooli prantsuse keele õpetajale Tiina Zobelile akadeemiliste palmiokste rüütliklassi ordeni, tunnustades sellega tema panust prantsuse intellektuaalse, kultuuri- ja kunstipärandi edendamisel Eestis.

Tiina Zobelil on võtmeroll prantsuse keele õpetamises Tartu ülikoolis. Tuhanded tema käe all teadmisi omandanud tudengid iseloomustavad teda kui entusiastlikku, alati naerusuist ning heatujulist õpetajat, kes tekitab positiivse õhkkonna ning huvi prantsuse keele ja kulltuuri vastu. Seega pole sugugi üllatav, et teda on mitmeid kordi valitud Tartu ülikooli humanitaarteaduste valdkonna kümne parima õpetaja hulka.

Tiina Zobel on väljapaistev spetsialist prantsuse kultuuri alal ning ta on mitmete elektrooniliste, prantsuse kultuuri ja frankofooniat käsitlevate õppematerjalide autoriks.

Orden loodi 1809. aastal Napoleon I määrusega ning sellega autasustatakse Prantsusmaa ja välisriikide kodanikke, kes on andnud oma panuse prantsuse intellektuaalse, kultuuri- ja kunstipärandi edendamisse välismaal.

Ordeni said ka Ehte humanitaargümnaasiumi õpetaja ja arvukate õppematerjalide looja Natalja Kapitonova ning Tallinna 32 keskkooli ja Prantsuse instituudi prantsuse keele õpetaja Gilbert Mandzolo.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja