Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž alustab avatud loengute sarjaga "Ülikoolilt Pärnule"

Sarja avab kolmapäeval, 10. märtsil kell 14 IT-visionäär Linnar Viik. Loengusarja väliselt esineb 11. märtsil kell 15:30 Pärnu kolledžis avaliku loenguga ka briti teenuste disaini õppejõud Bill Hollins.

Pärnu kolledži uue loengusarja eesmärgiks on tuua ülikool rahvale lähemale ja pakkuda pärnakatele kogenud esinejate läbi uusi teadmisi ning avaramat silmaringi. Loengud hakkavad toimuma kord kuus ja on tasuta. Teema ning esineja vahetub igal kuul. Oodatud on kõik, kes tunnevad endas teadmishimu ja arenemissoovi.

Sarja esimese loengu annab infotehnoloog Linnar Viik. Linnar Viik oli Tiigrihüppe Sihtasutuse asutaja. Samuti oli ta üks avalike internetipunktide, avaliku e-posti serveri (mail.ee) ning interneti kasutajauuringute algatajaid Eestis.

Ametialaselt on Viik muu hulgas töötanud Helsingi Tehnikaülikooli teadurina, Stockholmi Keskonnainstituudi arenduskantslerina, KPMG Management Consultingu juhtimiskonsultandina ja ÜRO Arenguprogrammi koordinaatorina Eestis.

Uuest loengusarjast eraldi esinev Pärnu kolledži külalislektor Bill Hollins on Westminsteri ülikoolis teenuste disaini ja turundusjuhtimise õppejõud. Hollinsil on 20 aastat praktilisi erialaseid kogemusi, neist kolm aastat ka rahvusvahelise tööstusorganisatsiooni disainijuhina. Ta on töötanud kahekümnes riigis, kirjutanud viis disaini ja teenuseid käsitlevat raamatut ning avaldanud üle 100 artikli. Loeng toimub inglise keeles ja on tasuta.

Hollinsi avalikule loengule järgneb kell 17:15 Pärnu kolledži magistriõppekavade tutvustus. Infoürituse käigus antakse ülevaade kolledži ärijuhtimise (spetsialiseerumisega teenuste disainile ja juhtimisele), turismigeograafia, heaolu- ja ingliskeelsest spaateenuste disaini ja juhtimise magistrikavast.

Huvilistel on võimalik esitada küsimusi nii õppekavade sisu kui korraldusliku poole kohta õppekavade programmijuhtidele, teenuste disainile spetsialiseerunud magistrantidele ja ka Bill Hollinsile.

Lisainfo loengusarjast "Ülikoolilt Pärnule":
Birgit Tuulemäe, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži turundusspetsialist, tel 445 0527, e-post birgit.tuulemäe@ut.ee

Lisainfo Bill Hollinsi avalikust loengust ning magistriõppe infotunnist:
Gerda Mihhailova, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ärijuhtimise magistriõppekava programmijuht, tel 445 0541, e-post gerda.mihhailova@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja