Tartu Ülikooli Pärnu kolledž tähistab rahvusülikooli sünnipäeva 6. detsembril

1919. aasta 1. detsembril toimus Eesti Vabariigi Tartu Ülikooli avaaktus ja tegevust alustas kogu Eesti ühiskonda teeniv eestikeelne ülikool.

„1996. aastal võttis Tartu Ülikool Pärnu linna vastloodud ärikooli oma hoole alla ja vormis sellest heas ajaloolises Academia Pernaviensise vaimus Eesti esimese regionaalse kolledži,“ meenutas Tartu Ülikooli Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa. Praegu on Tartu Ülikool kolledžitega esindatud ka Narvas, Tallinnas ja Viljandis ning kannab koostöös kohalike omavalitsuste ja ettevõtetega vastutust ühiskonna sotsiaalse ja piirkondliku tasakaalustatud arengu eest. „Üleilmses konkurentsis püsimiseks vajavad kohalikud ettevõtted üha enam asjakohaseid ja väledamalt kohandatavaid uusi teadmisi. Rahvusülikooli suur juubel on paljuski uue arenguetapi – teadmuspõhise loova ühiskonna algus Eestis,“ ütles Raagmaa.

Pärnu kolledž tähistab rahvusülikooli sünnipäeva 6. detsembril kell 17.30 Pärnu kontserdimajas, kus toimub Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri ja Pärnu kolledži direktori Garri Raagmaa pidulik vastuvõtt.

Vastuvõtul tänatakse kolledži häid toetajaid ja tublisid töötajaid. Pärnu kolledži kõrgeima tunnustuse, kolledži kuldmärgi pälvivad kolledži arengule kaasaaitamise ja selle toetamise eest Pärnu Linnavolikogu esimees, Riigikogu liige Andres Metsoja ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Tartu Ülikooli rektor annab üle tänukirjad kolledži endistele direktoritele Riina Müürsepale, Tiit Kasele ja Henn Vallimäele. Tartu Ülikooli väikese medaliga tunnustatakse kolledži nelja pikaaegset töötajat: juhtimise assistenti, teenuste disaini ja juhtimise magistriõppekava programmijuhti Gerda Mihhailovat, hotellimajanduse assistenti, turismi- ja hotelliettevõtluse programmijuhti Tiina Viini, teadustöö aluste lektorit Monika Kummi ning raamatupidajat Ivi Kikkast. Tartu Ülikooli rektori tänukirja saab alati täpne ja hooliv õppekorralduse spetsialist Urve Tammann.

Vastuvõtul osalemine on kutsetega.

Pärast vastuvõttu, kell 19.00 tuleb Pärnu kontserdimajas ettekandele Pärt Uusbergi suurvorm segakoorile ja sümfooniaorkestrile „… ja tuulelaeval valgusest on aerud …“, mis on pühendatud
rahvusülikooli 100. aastapäevale. Kõlavad tekstid Uku Masingu ja Kristian Jaak Petersoni loomingust. Esitavad Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja Tartu Ülikooli Kammerkoor, dirigendid on Taavi Kull, Triin Koch ja Kuno Kerge.

Eesti Vabariigi Tartu Ülikool sündis koos Eesti riigiga. Ülikooli töökeeleks sai eesti keel ja 6. oktoobril 1919 alustas õppetööd 351 üliõpilast. Praegu õpib Tartu Ülikoolis umbes 13 400 üliõpilast, kellest 1660 on välisüliõpilased. Pärnu kolledžis on tudengeid 643, sealhulgas välisüliõpilasi 25.

Lisateave: Külli Laanepõld, Pärnu kolledži juhiabi, kulli.laanepold@ut.ee, 445 0520, 514 3162