Tartu ülikooli programmeerimisvõistkond nopib kõrgeid kohti

Tartu ülikooli tudengimeeskond pääses ainsana Eestist Kirde-Euroopa programmeerimisvõistlusele, mis toimub 3.–4. detsembril Venemaal, Gruusias ja Kasahstanis. Hiljuti toodi ka rahvusvaheliselt programmeerimisvõistluselt IEEE Xtreme koju kolmas koht, mis on kõigi aegade parim tulemus nii Eestis kui terves Baltikumis.

Kokku osales 22. oktoobril 10. korda toimunud rahvusvahelisel programmeerimisvõistlusel IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) Xtreme 1 823 meeskonda rohkem kui 50 riigist. Eestist osales kokku 13 meeskonda, neist 5 Tartu ülikoolist ja 8 Tallinna tehnikaülikoolist.

Väärika kolmanda koha saavutanud meeskonda VertexCover kuuluvad Tartu ülikooli informaatika bakalaureuse tudeng Oliver-Matis Lill ning matemaatika bakalaureuse tudengid Andres Unt ja Oliver Nisumaa.

Tudengimeeskonna esindaja Oliver-Matis Lill oli saadud tulemusega rahul, sest võistlusel osales mitu päris tugevat meeskonda. „Tore oleks muidugi olnud saada ühe võrra kõrgem koht, millest jäime lõpus napilt ilma. Siiski oli meie tiimil sellel võistlusel päris tugev eelis, kuna oleme kõik olümpiaadidel osalenud ja aktiivsed võistlusprogrammeerijad, kes on tuhandeid tunde algoritmilist probleemilahendamist harjutanud,“ rääkis Lill.

Tudengite tööd toetasid ning IEEE aukoodeksist kinnipidamist jälgisid Tartu ülikooli hajussüsteemide teadur Benson Muite ning raalnägemise ja robootika dotsent Gholamreza Anbarjafari. Benson Muite avaldas heameelt selle üle, et kolm Tartu ülikooli meeskonda pääsesid võistlusel top 100 hulka ning et esimest korda oli esindatud ka Narva kolledž.

Tegemist on 24 tundi kestva võistlusega, mille käigus peavad tudengite meeskonnad ära lahendama 24 ülesannet. Selle jaoks on vaja tunda erinevaid algoritme, andmestruktuure ja probleemilahendusvõtteid erinevatest valdkondadest.

Järgmine katsumus võidukale meeskonnale on esindada Eestit Kirde-Euroopa regionaalsel ACM programmeerimise võistlusel, mille põhivõistlus toimub 3.–4. detsembril Venemaal, Gruusias ja Kasahstanis.

Lisainfo: Oliver-Matis Lill, tudengimeeskonna esindaja, 566 75728, olivermatislill@gmail.com

Kadri Kunnus
Tartu ülikooli avalike suhete peaspetsialist
Mob: +(372) 50 70 963