TARTU ÜLIKOOLI REKTORI PROFESSOR JAAK AAVIKSOO INAUGURATSIOON

Nõukogu istungit juhib ülikooli nõukogu vanim liige professor Jaak Kangilaski. Päevakorras on prof Jaak Kangilaski kõne, Toomas Hiio ettekanne rektori institutsioonist läbi ajaloo, rektori ametivanne ja ametiraha üleandmine. Tseremoonial esineb Tartu Ülikooli Kammerkoor.

Ülikooli nõukogu erakorralisele istungile on kutsutud peale nõukogu liikmete ka külalised. Inauguratsioonist on palutud osa võtma Vabariigi President Arnold Rüütel, Riigikogu esimees Ene Ergma, haridus- ja teadusminister Toivo Maimets, Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja erakõrgkoolide ning linna- ja maavalitsuste esindajad, suursaadikud, TÜ kuratoorium jt.

Professor Aaviksoo valiti 28. veebruaril 2003 ülikooli valimiskogu teisel hääletusel uueks ametiajaks Tartu Ülikooli rektoriks. Uue rektori kinnitas 27. mail ametisse Vabariigi Valitsus.

Jaak Aaviksoo on sündinud 11. jaanuaril 1954. Aastal 1976 lõpetas ta Tartu Ülikooli teoreetilise füüsika eriala cum laude. Aastast 1992 on Jaak Aaviksoo TÜ optika ja spektroskoopia professor, aastast 1994 akadeemik. Aastatel 1995-1996 oli Jaak Aaviksoo haridusminister, aastast 1998 on ta Tartu Ülikooli rektor.

Inauguratsiooni kava:

Eesti Vabariigi Hümn

Prof Jaak Kangilaski avakõne

Toomas Hiio ettekanne "Rektori amet ja rektori au Tartus – kuningas Gustavi akadeemiast avalik-õigusliku ülikoolini"

A. Kunileid "Mu isamaa on minu arm"
Tartu Ülikooli Kammerkoor

Prof Jaak Kangilaski tutvustab rektori ametivande andmise korda

Vabariigi Presidendi Arnold Rüütli tervitus

Rektori ametivanne ja ametiraha üleandmine

Rector magnificus prof Jaak Aaviksoo inauguratsioonikõne

K. A. Hermann "Kevadine rõõm"
Tartu Ülikooli Kammerkoor

Tervitused

Toivo Maimets
Haridus- ja teadusminister

Prof Andres Keevallik
Tallinna Tehnikaülikooli rektor

Lauri Paeveer
Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse esimees

Gaudeamus

Ajakirjanikele on üritus avatud.

Kerli Kuusk
TÜ avalikkussuhete spetsialist