Tartu Ülikooli Sihtasutus jagab välja ligi miljon krooni

Kokku saab stipendiumi või preemia 57 inimest, seda kogusummas 820 000 krooni. Toetust jagatakse kokku 21 erinevast fondist.

TÜ sihtasutuse juhatuse liikme Ruth Kotsari sõnul laekus selle aasta stipendiumikonkurssidele ligemale 300 taotlust. "Kui möödunud aastal küündis kandideerijate arv 400-ni, siis sel aastal oli toetuse taotlejaid mõnevõrra vähem," nentis Kotsar kandideerijate arvu kahanemist.

Populaarsemad stipendiumid olid tradistsiooniliselt TÜ Seitsmenda Samba (50 000 krooni) ja Silvere-Panti stipendium (neli 15 000 kroonist stipendiumi). Mõlemale laekus üle 40 taotluse.

Lisaks traditsioonilistele stipendiumitele antakse esmakordselt sel aastal välja Simon Levini 50 000 krooni suurune mälestusstipendium (ühele õigusteaduskonna magistrandile), kaks Voldemar Jaanbergi 15 000 krooni suurust stipendiumi (majandusteaduskonna kraadiõppuritele) ja üks 10 000 krooni suurune stipendium Leedust pärit Tartu Ülikooli üliõpilasele.

Eelpool mainitud toetuste kõrval antakse välja ka Tartu Raefondi stipendiumid kümnele Tartust pärit üliõpilasele ning preemiad kolmele ülikooliga seotud inimesele, kes on silma paistnud tulemusliku tegevusega Ülikooli ja Tartu linna heaks.

Ülejäänud stipendiumid:
• Arstiteaduskonna üliõpilastele jagatakse välja seitse stipendiumi kokku neljast fondist (Ruth Käbini, Leander-Georg Vehiku, Liisa Kolumbuse ja Eugen Püssi stipendiumid)
• Kehakultuuriteaduskonna üliõpilasi toetab kaks stipendiumi (Eesti Olümpiakomitee ja Fred Kudu stipendium)
• Keeleteaduse üliõpilastele jagatakse välja kolm stipendiumi kahest fondist (Valter Niiluse ja Paul Saagpaku stipendium)
• Majandusteaduskonna üliõpilastele on lisaks eespool mainitud Jaanbergi stipendiumile ka üks 20 000 krooni suurune Karl ja Erika Inno mälestusstipendium
• Õigusteaduskonna üliõpilasi toetab lisaks Levini stipendiumile veel kaks 25 000 krooni suurust Urmas Sõõrumaa stipendiumi ja üks 10 000 krooni suurune prof. Ilmar Rebase stipendium
• AS EMT on välja pannud ühe 20 000 kroonise stipendiumi infotehnoloogia eriala üliõpilasele
• Geograafia ja geoloogia üliõpilasi toetab üks 10 000 krooni suurune Paul ja Marta Lannuse stipendium
• Tuntud reisifirmad Kaleva Travel ja Estravel toetavad vastavalt 100 000 ja 45 000 krooniga Tartu Ülikooli üliõpilaste õppe- ja teadusreise. Koostöö reisifirmadega on kestnud juba aastaid, mille jooksul toetussummad on järjest kasvanud.

Lisainfo: Ruth Kotsar, TÜ Sihtasutuse juhatuse liige, 52 16 820, ruth.kotsar@ut.ee

Norbert Kaareste
pressiesindaja