Tartu ülikooli suveülikool ületab riigipiire

Tartu ülikooli suveülikool „Vaim ja vara“ viib populaarse ning osalejate poolt kõrgelt hinnatud vabaõhumaali kursuse Prantsusmaale Burgundiasse. Populaarseid koolitusi jagub ka kodumaale – Eestimaa eri paikades toimub suvekuudel enam kui 30 koolitust.

Õppimisvõimalusi pakutakse ettevõtjatele, juhtidele, spetsialistidele, õpetajatele ning kõigile teistele, kes leiavad kursuste seast enda arendamiseks huvitava teema.

Näiteks Tartus on võimalus vaimsust väärtustavatel inimestel osaleda professor Tõnu Lehtsaare koolitustel „Vaim ja vara. Vaimujõukuse neli tahku“, kus käsitletakse nelja vaimset väärtust: mõtte leidmine, tarkus, õnn ja huumorimeel.

Tallinnas toimuvate koolituste seast saab valida külalisprofessor Uno Lõhmuse kursuse „Privaatsus on surnud, elagu privaatsus“, mis annab teadmised privaatsuspõhiõiguste mõistest, elementidest ja kaitsealast.

Pärnus saavad õppijad liituda näiteks koolitusega „Eneseturundus. Näita oma unikaalset väärtust“, et õppida tähelepanu pöörama isiklikule kuvandile ja selle arendamisele.

Suveülikooli registreerunud ASi Sangar juhatuse esimees ja Tartu ülikooli nõukogu liige Vahur Kraft toob suvel õppimise põhjusena välja, et õppida pole kunagi liiga hilja ega liiga palju.

„Suveülikool annab suurepärased võimalused õppida kas midagi uut või tuletada meelde, täiendada seniõpitut, mitmekesistada, värskendada luitunud paletti. Arvan, et see on meie rahvusülikooli oluline roll, aidata kaasa õppimisele erinevates vormides. See on nii nagu näitekunstis suvelavastustega – pakkuda midagi täiendavat austajatele ja tuua uusi huvilisi põhiväärtuste, kunsti juurde,“ jätkas Kraft.

Suveülikoolis osalejad saavad Tartu ülikooli tunnistuse koos hinnetelehega. Täiendusõppes kogutud ainepunkte on võimalik kasutada tasemeõppe õppekavade täitmisel, kui kõrgkoolis on sobiv õppeaine.

Kõik huvilised on teretulnud suveülikooli tasuta avalikule loengule 3. augustil kell 16 Philosophicumi ringauditooriumi (Jakobi 2-226, Tartu). Loenguga „Vaim ja vara“ esineb professor Maaja Vadi.

Suveülikool tähistab tänavu XVI hooaega. Suveülikoolist ja toimuvatest koolitustest loe täpsemalt www.ut.ee/suveulikool.

Lisainfo: Marko Ojakivi, TÜ elukestva õppe keskuse turundusspetsialist, tel 737 6209, 515 6142, marko.ojakivi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja