Tartu ülikooli teadlased noppisid nutitegude Kuldõuna

Tartu ülikooli teadlased pälvisid TÜ populaarteadusliku Instagrami konto loomise eest SA Archimedese konkursil Kuldõun 2016 esikoha kategoorias „Aasta nutitegu hariduses“.

SA Archimedes kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurme sõnul esitati tänavusele konkursile väga palju põnevaid lahendusi alates koolielu digitaliseerimisest ja sotsiaalmeediakanalite ärakasutamisest ning lõpetades kavalate võtetega sisseastumiskampaaniate raames. “Tartu ülikooli nutitegu oli silmapaistev kõigi žüriiliikmete jaoks. Meile meeldis, et Tartu ülikool on valinud täiesti teadliku lähenemise Instagrami kanalile ning teinud teadustöö tutvustamiseks eraldi keskkonna. Lisaks on positiivne, et nutiteo tulemustest saavad osa kõik ja silmapilkselt - igaüks saab Tartu teadustegevustega ennast kursis hoida,” rääkis Loonurm populaarteadusliku Instagrami konto võidu tagamaadest.

TÜ teadlaste hallatava Instagrami konto eesmärgiks on tutvustada teadlaste tööd laiemale sihtgrupile. Huvilised saavad jälgida teadlaste igapäevatöö telgitaguseid ning vaadata, milliseid põnevaid avastusi ja eksperimente oma erialade eksperdid tänasel päeval teevad. Oma teadustööst postitavad pilte 14 erineva valdkonna teadlast ning uuel aastal laieneb oma tegemisi jagavate teadlaste ring veelgi. Nii jõuab teadustegevus lihtsal ja köitval viisil ka nende huvilisteni, kes konkreetse valdkonnaga varem kokku puutunud ei ole.

Noorte jaoks on Instagrami konto mugav ja harjumuspärane suhtluskanal, mille kaudu on nüüd võimalik ka teadlastega otse ühenduses olla. Teadlaste Instagrami konto on töös olnud alates 2016. aasta maikuust. Poole aastaga on kontot jälgima asunud 1265 inimest.

Projekti eestvedaja Kaija Pook tunneb rõõmu, et teadustegevuse tutvustamine sotsiaalmeedia kaudu on sedavõrd populaarseks osutunud: „Populaarteadusliku Instagrami kontole postitatud pildid ja videod näitavad, kui põnevaid asju Tartu Ülikooli teadlased teevad. Mul on hea meel, et saame need telgitagused läbi sotsiaalmeedia tuua ka laiema auditooriumini. Eelkõige soovime selle kontoga sütitada just noortesse huvi teaduse vastu, sest nemad on Instagrami peamised kasutajad. See, et konto on jälgijate poolt poole aasta jooksul nii soojalt vastu võetud, näitab, et teadussisu läheb inimestele korda.“

Kuldõun 2016 on konkurss, mis hindab Eestis haridusasutuste loomingulist lähenemist läbi kujunduse, video ja nutitegude. Möödunud aastal pälvis Tartu ülikool kategoorias „Aasta video hariduses“ esikoha vilistlasvideote sarja eest.

Jälgi TÜ teadlaste Instagrami kontot: https://www.instagram.com/tartuuniversity/

Lisainfo: Kaija Pook, TÜ rahvusvahelise kommunikatsiooni spetsialist, 5191 2894, kaija.pook@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp