Tartu Ülikooli teadlased osalevad Tallinnas antropoloogia alasel teaduskonverentsil

31. juulist 3. augustini 2014 koguneb Tallinnas Euroopa tähtsaim ning maailma üks nimekaim antropoloogia alane teaduskonverents – Euroopa sotsiaalantropoloogide assotsiatsiooni aastakonverents.

Ettekannetes keskendutakse ühiskondade, kultuuride ja poliitikate uurimisele. Paljud teemad on inspireeritud 25 aasta tagustest revolutsioonilistest sündmustest: külma sõja lõppemine, mis on toonud kaasa dramaatilisi muutusi üle kogu maailma. Tartu Ülikooli teadlastest esinevad konverentsil näiteks Ergo-Hart Västrik, Kristin Kuutma, Maarja Kaaristo, Ester Bardone jt. Vaata lisa Eesti teadlaste ettekannete kohta konverentsi kodulehelt.

Konverentsi korraldajate eesmärk on aidata kaasa Baltimaade ja eriti Eesti tutvustamisele inspireeriva sihtriigina rahvusvaheliste teadusprojektide elluviimiseks. Konverentsil osaleb 1200 antropoloogi üle maailma.

Konverentsi 150 arutelus, filmilinastustel ja laboratooriumides analüüsitakse ühiskonnas toimuvaid muutusi. 21. sajand on antropoloogiat kui teadusharu olulisel määral mõjutanud, tekkinud on uued andmeliigid, võimalik on kasutada uut tehnoloogiat ning tihenenud on koostöö teiste teadusharudega.

Konverentsil on kavas ka uudsed "laboratooriumid", mis analüüsivad erinevaid antropolooge huvitavaid uurimisteemasid eksperimentide, koostöö, suhtluse ja improvisatsiooni kaudu. Laboratooriumite eesmärgiks on luua antropoloogilist teadmist teiste meetoditega kui tavapärane, tekstipõhine lähenemine. Teisisõnu valmivad siin etnograafiad visuaalsete, akustiliste, performatiivsete ja teiste kogemuspõhiste meetoditega.

Euroopa sotsiaalantropoloogide assotsiatsioon tähistab konverentsiga oma 25. tegevusaastat.

Konverentsi korraldab Tallinna Ülikooli Eesti humanitaarinstituudi antropoloogiaosakond koostöös Euroopa antropoloogide assotsiatsiooni, Tartu Ülikooli ja Riia Stradinsi Ülikooliga.

Konverentsi koduleht: http://www.tlu.ee/easa.

Virge Tamme