TARTU ÜLIKOOLI TEADUSKOOL TÄHISTAB KOLLOKVIUMIGA OMA 40. TEGEVUSAASTAT

Tartu Ülikooli matemaatikute eestvõttel loodud mittestatsionaarsest matemaatikakoolist on saanud üle-eestiline andekate laste arendamise keskus selle tänapäevases mõistes, kus on ühtsesse süsteemi haaratud nii andekate tuvastamine, mitmesugused võimekatele õpilastele suunatud haridusprogrammid kui ka uurimistegevus.
TÜ Teaduskooli direktori Viire Sepa sõnul on tänaseks välja töötatud üle 30 kursuse erinevatest teadusvaldkondadest, mida on õpilastel võimalik ülikooli õppejõudude ja üliõpilaste juhendamisel omandada. Käesoleval õppeaastal välja kuulutatud 26st kursusest 11 on Internetipõhised, kusjuures kursustel on 1700 õppijat ligi 200st koolist kõikidest Eesti maakondadest.

1992. aastast, kui Eesti ühines UNESCO egiidi all toimuvate rahvusvaheliste koolinoorte teadusolümpiaadide liikumisega, koondati ülikooli teaduskooli juurde ka
rahvusvaheliste olümpiaadide Eesti võistkondade ettevalmistus. Eesti õpilaste edu rahvusvahelistel olümpiaadidel – kokku üle 100 medali, neist 9 kuldsed – on taganud rohkem kui 50 aastane rahvuslike olümpiaadide traditsioon ja Tartu Ülikoolis tehtav pidev töö teadusandekate õpilastega.
Eesti olümpiaadide koordineerimise kõrval tegeleb TÜ Teaduskool ka aktiivselt teaduse populariseerimisega koolinoorte hulgas. Teaduskooli poolt Eestis läbi viidaval populaarsel rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel "Känguru" osales möödunud aastal 13 000 õpilast enam kui 300 koolist.

4. novembril toimuva Tartu Ülikooli Teaduskooli kollokviumi täpne ajakava asub aadressil http://www.ttkool.ut.ee/olympiaadid/04112005kollokvium.html

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht