Tartu Ülikooli tudengid olid rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel edukad

30. ja 31. juulil peeti Bulgaarias Blagoevgradis üliõpilaste rahvusvaheline matemaatikavõistlus IMC (International Mathematics Competition). Võistlus toimus 26. korda, selle president on University College Londoni professor John Jayne.

Üliõpilastele anti mõlemal päeval lahendada viis ülesannet (igaüks 10 punkti, maksimumsumma 100 punkti) algebrast, analüüsist, geomeetriast ja kombinatoorikast.

Tartu Ülikooli võistkonnas oli neli üliõpilast:

• Oliver Nisumaa (matemaatika BA-õpe, 3. aasta) – 62 punkti, I auhind
  • Triinu Veeorg (matemaatika BA vilistlane) – 38 punkti, II auhind
  • Jaagup Kirme (matemaatika BA vilistlane) – 37 punkti, II auhind
  • Tähvend Uustalu (matemaatika BA-õpe, 2. aasta) – 35 punkti, III auhind

Esimese auhinna saamine on meie tudengite jaoks tähelepanuväärne saavutus. Seni on nad võitnud esimese auhinna aastatel 2013, 2008, 2006, 2005 ja 2004. Tartu Ülikool on IMC-l osalenud alates 1996. aastast.

Võistluse ülesanded, lahendused ja tulemused (ka võistkonniti) on võistluse veebilehel.

Tartu Ülikooli võistkond osales ka 2018. aasta sügisel rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel AKHIMO'18 Usbekistanis. Sealses tulemused olid tänavusega sarnased (samas järjekorras võistlejatel I, II, II ja II auhind).

Võistkonna osalemist toetas Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituut ning Eesti Matemaatika Selts.

Õppeaastate kestel toimunud treeningvõistluste materjalid on veebilehel.

Lisateave: Indrek Zolk, TÜ matemaatilise analüüsi lektor, 737 6410, indrek.zolk@ut.ee