Tartu ülikooli uus arengukava seab ülikooli sihid järgmiseks kuueks aastaks

Tartu ülikooli nõukogu võttis 16. juuni istungil vastu Tartu ülikooli arengukava aastateks 2015-2020 täiendusega, et tegevuskava loomisel käsitletakse esmajärjekorras arengukavas seatud eesmärke ja tegevusi, kus ülikool vajab kiireid muutusi ja arengut, näiteks rahvusvahelistumise tõhustamine, ettevõtlikkuse ja organisatsiooni arendamine.

Uus arengukava rõhutab Tartu ülikooli vastutust Eesti rahvusülikoolina ühiskonna ees seisvate ülesannete lahendamisel. Ülikool jätkab arengukava alusel eesti haritlaskonna ning keele ja kultuuri järjekestvuse tagamist ning annab oma panuse hariduse, teaduse ja tehnoloogia ning muu loometegevuse arengusse kogu maailmas.

„Arengukava ei vastanda rahvusvahelistumist ja rahvusülikooli arengut, vastupidi – rahvusvahelistumine tugevdab rahvusülikooli. Lähiaastatel pöörame ülikoolis erilist tähelepanu õppe kvaliteedile, ettevõtlikkusele ning organisatsiooni arengus innustava õpi- ja töökeskkonna loomisele,“ rääkis Tartu ülikooli arendusprorektor ja arengukava komisjoni juht Erik Puura.

Arengukavas on sätestatud ülikooli kuus olulisemat põhiväärtust, milleks on teaduspõhisus, akadeemiline vabadus ja autonoomia, avatus uutele ideedele, koostöö, inimkesksus ja individuaalne areng ning vastutus.

Arengukava täitmiseks esitab rektor aastase tegevuskava kavandi nõukogule. Rektor kinnitab ülikooli eelarvega kooskõlas oleva tegevuskava pärast eelarve vastuvõtmist nõukogus. Tegevuskavaga kinnitatakse ülikooli sihid vähemalt kuues olulises tegevussuunas: õppetegevuse arendamine, teadus ja arendustegevuse arendamine, ettevõtlikkuse arendamine, organisatsiooni arendamine, eesti keele ja kultuuri ning rahvusliku kultuurivara säilitamine ja arendamine ning rahvusvahelistumise tõhustamine.

Kord aastas annab ülikooli nõukogu arengukava täitmisele hinnangu.

Arengukava aastateks 2015–2020 koostamist alustati 2013. aasta alguses arengukava komisjoni poolt, selles osales aktiivselt ka noorematest akadeemilistest kolleegidest koosnev mõttekoda. Veebivormi kaudu esitati arengukavale ligi sada ettepanekut ülikooli töötajate, tudengite ja vilistlaste poolt. Toimusid põhjalikud arutelud allüksustes ja ülikooli välistöötajatega. Arengukavas seatud eesmärkide laiemaks mõtestamiseks toimus 11. aprillil 2014 Tartu ülikooli visioonikonverents.

Vaata konverentsi UTTV vahendusel:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"167755","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Tartu ülikooli arengukava aastani 2015 (A2015) tunnistatakse kehtetuks alates 1. jaanuarist 2015. Tutvu arengukavaga ja selle koostamise protsessiga Tartu ülikooli kodulehel.

Lisainfo: Erik Puura, Tartu ülikooli arendusprorektor, tel: 737 4802, 506 9882, e-post: erik.puura@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja