Tartu Ülikooli uus video kutsub avastama

Tartu Ülikoolil on valmis saanud uus tutvustav video, mis kutsub noori TÜ-sse õppima. Vaata videot:

Video valmimist koordineerinud TÜ avalike suhete peaspetsialisti Kadri Kirstu sõnul tuleb olukorras, kus Eesti ülikoolid konkureerivad sisseastujate silmis mitte lihtsalt teiste maailma ülikoolidega, vaid maailma parimate ülikoolidega, oma tugevusi atraktiivselt ja kiiresti haaratavalt esitleda. "Videoformaat on selleks ideaalne ning nelja minutiga püüdsimegi anda edasi seda vaimsust, mis Tartusse õppima kutsub," ütles Kirst.

Värske Tartu Ülikooli tutvustava video kontseptsioon on tänasel Eesti kõrgharidusmaastikul omanäoline. Läbi kolme loo avatakse vaatajale suured saavutused Struve kaarest ja Lotmani semiosfäärist Mikelsaare teadusgrupi avastatud piimhappebakteri ME-3ni. Tutvustades keskkonda, kus nende saavutusteni jõuti – ainus Eesti ülikool top 5% maailma parima ülikooli seas, Tartu Ülikooli tipptasemel teadus ning elav tudengielu – kutsub video noori ka ise avastama.

Video autorid on Kaur Kokk (stsenarist-režissöör), Ivar Taim (operaator), Mihkel Zilmer (helilooja, taustaloo "Magneta" autor), Arian Levin (helirežissöör), Tiiu-Ann Tello (kunstnik), Maik Kalberg (monteerija) ja Maie Rosmann (produtsent). Näitlejad Tartu Üliõpilasteatrist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolist.

Eestikeelne video on saadaval nii eesti, inglise, vene kui soomekeelsete subtiitritega.

Vaata ülikooli tutvustavat videot ka teistes keeltes:
/et/199254

Lisainfo: Kadri Kirst, TÜ avalike suhete peaspetsialist, 737 5509, 50 70 963, kadri.kirst@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja