Tartu Ülikooli Väärikate Ülikool avab septembris uksed

Septembrist alustab Tartus tööd TÜ Väärikate Ülikool, kuhu on oodatud õpihuvilised vanuses 50+. Loengutel ja seminaridel käsitletakse nii praktilisi kui silmaringi laiendavaid teemasid. Väärikate ülikooli avamine toimub 8. septembril algusega 13.00 Tartu botaanikaaias.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39559","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Sügissemestril on kavas edasi anda teadmisi, mis puudutavad inimese toimetulekut muutustega, elu pöördemomente, euro tulekut, infotehnoloogia võimalusi ja ohtusid jne. Lisaks sellele toimuvad regulaarselt saksa keele ja kultuuri loengud ning seminarid. Lektoriteks on tuntud õppejõud nagu Jaan Einasto, Ene Ergma, Peeter Tulviste, Mart Ustav, Mart Sõrg, Ülo Valk jt.

"Väärikate Ülikooli on oodatud kõik avatud mõttemaailmaga osalejad vanuses 50+, keda huvitavad teemad, mida käsitletakse sügavamalt ja põhjalikumalt, kui seda on võimalik teha massiteabevahendite vahendusel. Osalemise tingimuseks ei ole kõrgharidus," sõnas Väärikate Ülikooli projektijuht Karmel Tall.

Tartu Ülikool Väärikate Ülikool on kutsutud ellu lähtudes elukestva õppe põhimõtetest, et paindlikult reageerida ühiskonna muutustele ja vajadustele ning pakkuda võimalikult erinevatele sihtrühmadele täiendusõpet. Antud projektiga alustas 2010. aasta alguses edukalt Pärnu kolledž, kus 13 loengul osales 380 seeniorit. Väärikate ülikooli tegevust Tartus toetab ka Tartu linn.

Väärikate ülikooliga ühinemine ja loengutele registreerumine: Karmel Tall (737 6614, karmel.tall@ut.ee). Loengud on osalejatele tasuta. Kohtade arv on piiratud!

Rohkem infot ning loengute kava väärikate ülikooli kodulehel www.tk.ut.ee/vaarikate-ulikool

Lisainfo:
Karmel Tall, Tartu Ülikooli avatud ülikooli keskuse täiendusõppe projektijuht, tel 737 6614, e-post karmel.tall@ut.ee

VÄÄRIKATE ÜLIKOOLI KAVA 2010:

8. september
13.00 – 15.00 Väärikate ülikooli avamine Tartu botaanikaaias
10. september
13.00 – 15.00 "Ajad muutuvad. Aga meie?" Professor Peeter Tulviste
24. september
13.00 – 15.00 Loeng astrofüüsikast ja kosmoloogiast ning maailma ehitusest. Akadeemikud Ene Ergma ja Jaan Einasto

5. oktoober
Algab saksa keele ja kultuuri vestluskursus. Lektor Siiri Raitar