Tartu ülikooli võistkond jõudis Euroopa väitlusmeistrivõistlustel finaali

19. augustil selgus Tallinnas Euroopa meister väitluses. Tartu ülikooli võistkond A koosseisus Rauno Kiviloo ja Kätliin Lember väitles end kõrgetasemelisse finaali.

14.-20. augustil toimusid Tallinnas Euroopa väitlusmeistrivõistluste 9 eelvooru ja finaalid. Maailmameistrivõistluste kõrval ühel oluliseimal väitlusüritusel osales 217 tiimi ehk 443 väitlejat. Tartu ülikool osales väitlusvõistlusel nelja võistkonnaga, kes kõik saavutasid silmapaistvaid tulemusi.

Tartu A (Kätliin Lember ja Rauno Kiviloo) -  Finalistid.

Tartu B (Kerli Kalk ja Erik Haamer) - 14p, 35. koht.

Tartu C (Carl-Martin Keerberg ja Tanel Mütt) - 14p, 42. koht.

Tartu D (Karl Martin Jaup ja Joosep Tiks) - 14p, 45. koht.

Individuaalsete kõnelejatena saavutasid parima tulemuse Rauno Kiviloo ja Erik Haamer, kes teenisid 26. koha.

Kätliin Lemberi sõnul ületas finaali jõudmine tema ja Rauno Kiviloo igasuguseid ootuseid. „Toetus, mis meile osaks sai, oli täiesti enneolematu,“ lisab Lember, tänades kõiki kaasaelajaid ja väitluskogukonda.

Osalejatelt oodati lisaks kõnemeisterlikkusele ja argumenteerimisoskusele ka laialdasi teadmisi ja kiiret analüüsivõimekust. Kohtunikud hindasid kõne sisukust, argumentatsiooni mõjusust ja kõnelemise stiili.

Lisainfo: Triin Toimetaja, Tartu ülikooli Väitlusklubi president, tartuvaitlus@debate.eeViivika Eljand-Kärp

Tartu ülikooli pressinõunik