TARTU ÜLIKOOLIS ALGAS ÜLIÕPILASTE VASTUVÕTT

Päevases õppes on vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppesse käesoleval aastal valdavalt lävendipõhine. Lävendi alusel vastuvõttu rakendatakse kõigis teaduskondades väljaarvatud arstiteaduskond ja bioloogia-geograafiateaduskond. Bioloogia-geograafiateaduskonnas rakendatakse lävendi alusel vastuvõttu riigieelarvevälistele õppekohtadele.
Kõik üliõpilaskandidaadid, kes on valinud õppekava, millele astumisel rakendatakse lävendi alusel vastuvõttu ja kellel riigieksamite tulemuste põhjal arvutatud punktisumma on võrdne või suurem soovitud erialale astumiseks nõutavast punktisummast, saavad Tartu Ülikoolis asuda õppima tasuta või tasulisel õppekohal. Lävendikalkulaator asub aadressil /sisseastumine
Korraga saab avalduse esitada vaid ühe õppekava riigieelarvelisele või riigieelarvevälisele õppekohale kandideerimiseks.

Dokumentide vastuvõtt päevasesse õppesse toimub:
27.06. kuni 22.07. – erialadele, kus kandideeritakse ainult riigieksamite tulemuste alusel (välja arvatud arsti- ja bioloogia-geograafiateaduskond);
27.06. kuni 06.07. – erialadele, kus on nõutav sisseastumiseksamite sooritamine;
27.06. kuni 14.07. – erialadele, kus vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel (arsti- ja bioloogia-geograafiateaduskond).

Avatud ülikooli rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppesse astumisel ei toimu lävendipõhist vastuvõttu ning õppima asumiseks ei ole vaja sooritada riigieksameid. Vastuvõtt toimub sisseastumiseksamite alusel. Dokumentide vastuvõtt avatud ülikooli toimub 27. juunist 22. juulini ja 15. augustist 26. augustini Tartus TÜ avatud ülikoolis, Lossi 24. Lisaks on võimalik 22. – 26. augustini esitada sisseastumisdokumente TÜ esindustes ja Pärnu kolledžis.

Tartu Ülikooli magistriõppesse (3+2) võetakse vastu sisseastumiseksamite tulemuste ja teaduskondades kehtestatud tingimuste põhjal.
Üliõpilaskandidaadil on magistriastmel õigus kandideerida kahele õppekavale, märkides avaldusel eelistuste järjekorra.

Üliõpilaskandidaat, kes on lõpetanud teise kõrgkooli või kandideerib magistriõppesse bakalaureuseõppe kõrvalaine baasilt, peab taotlema varasemate õpingute vastavuse hindamist magistriõppekavaga määratud õppima asumiseks vajalikele eeldusainetele.

Dokumentide vastuvõtt päevasesse õppesse toimub 27. juunist 6. juulini Tartu Ülikooli peahoones, Ülikooli 18. Dokumentide vastuvõtt avatud ülikooli toimub 27. juunist 22. juulini ja 15. augustist 26. augustini Tartu Ülikooli peahoones, Ülikooli 18.

Vastuvõtu hetkeseisu saab näha reaalajas aadressil: /vastuvott_2005/index.html
Lisainformatsiooni TÜ vastuvõtu kohta saab aadressilt /sisseastumine või tel 7375625 (päevane õpe) ja 737 5201 (avatud ülikool).

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht